Iecava Izglītība
Amatu diena

Lai sekmētu interesi par iespējām iegūt virtuves darbinieka un koksnes materiālu apstrādātāja profesiju, Zālītes pamatskolā 23. aprīlī norisinājās Amatu diena. Izglītības iestādē viesojās pedagogi un 9. klašu skolēni no Skaistkalnes vidusskolas, Misas, Iecavas un Dobeles novada Bērzupes pamatskolas.

“Kādreiz skolā Amatu diena jau tika organizēta, un mēs nolēmām šo tradīciju atjaunot. Interese ir, jo ir diezgan daudz izglītības iestāžu, kurās tiek īstenotas speciālās izglītības programmas. Tāpat ir izmaiņas noteikumos, kas ļauj atsākt mācības tiem, kas savulaik tās pametuši. Pašlaik mācībām ir pieteikušies seši mūsu skolas beidzēji un interese ir vēl dažiem. Ja vēl būs gribētāji no citām skolām, tad ceram programmai piesaistīt aptuveni 20 izglītojamos,” pastāstīja Zālītes pamatskolas direktors Guntis Jurkevičs.

Zālītes pamatskolas galdnieku darbnīca

“Esam atbraukuši no Dobeles novada Bērzupes pamatskolas. Šādā pasākumā esam pirmo reizi, tāpēc ir interesanti paskatīties, kā profesionālās pamatizglītības programmas tiek īstenotas citās skolās. Mūsu iestādē virtuves darbinieka profesiju var apgūt tikai otro gadu,” pastāstīja Bērzupes pamatskolas direktore Inta Finka. “Atbraucām kopā ar pieciem 9. klases skolēniem, kuriem mācības Zālītes skolā varētu būt piemērota izvēle, tāpēc, iespējams, mūsu absolventu ceļi vedīs arī uz šejieni.”

Galdniecības darbnīcā amata prasmes jauniešiem ierādīja skolotājs Juris Bidzāns, bet gardo pīrādziņu tapšanas procesu vadīja skolotāja Ilze Červinska. Pasākumā piedalījās arī Iecavas mēbeļu ražošanas uzņēmuma “Spals” pārstāvis Valdis Pumpurs. Uzņēmums jau vairākus gadus piedāvā prakses vietas Zālītes pamatskolas profesionālās pamatizglītības programmas audzēkņiem, speciālisti piedalās kvalifikācijas eksāmena vērtēšanā, vairāki skolas absolventi uzņēmumā pieņemti darbā par galdnieka palīgiem. Uzņēmumā novērtē skolā iegūtās prasmes rīkoties ar rokas instrumentiem un elektroinstrumentiem. “Ņemiet pretī visu, ko jums māca, nesakot, ka man to nekad nevajadzēs, jo dažkārt šķietami sīkumi var izrādīties ļoti svarīgi,” sacīja V. Pumpurs.

Pīrādziņu cepšana skolas virtuvē

Atbraukušie jaunieši iepazinās ar skolu un iemēģināja arī praktisku darbošanos: iesaistījās pīrādziņu cepšanā, sagatavoja visus nepieciešamos produktus kopīgajai sātīgās zupas vārīšanai, galdnieku darbnīcā izgatavoja koka lāpstiņas virtuvei. Paralēli tam jaunieši iesaistījās fiziskās aktivitātēs un iemēģināja, kas ir galdniecības darbnīcā izgatavoto buru laiviņu pūšanas sacensības. Noslēguma piknikā pie lielā zupas katla visi pārrunāja gūtos iespaidus.

Pikniks

Skolas kolektīvs teic paldies saviem ciemiņiem par ieinteresētību un arī pasākuma labvēļiem: uzņēmumam “One4event” par nojumēm, kas pasargāja no vēja un slapjā sniega, SIA “Laneks” par gardajiem augļiem un uzņēmumam “Kurzemes gaļsaimnieks” par gardumiem piknika galdam.