Jaunums
Apskati digitālo Bauskas muzeja Tautas lietišķās mākslas studijas "Bauska" izstādi "Iedvesmas atvasinājums"

Kā ierasts, arī šogad Bauskas muzeja Tautas lietišķās mākslas studija "Bauska" izrāda savu gada veikumu. 2021. gadā studijas dalībnieču darbi apskatāmi digitālā izstādē "Iedvesmas atvasinājums". Izstāde skatāma - www.youtu.be/CTpculqoqLE

Vēl viens gads ir pagājis radošā kopā būšanā, savstarpēji iedvesmojoties, konsultējoties, pētot, mācoties, augot rokdarbu prasmēs un dzīvojot. Dzīvojot ar rokdarbiem.

Lielākā daļa šī gada ir pavadīta konsultējoties un “satiekoties” attālināti. Bet radošums un vēlme darboties neizsīkst.

Katrai no mums ir kāds iedvesmas avots. Ne viss ir jākopē, ne vienmēr jāsaglabā vecais, jo radot ko jaunu, no mūsdienu materiāliem, mūsdienu izmantošanai, rodas darbs, kas ir iedvesmas atvasinājums.

Izstādē ir apskatāmi darbi, kuriem iedvesma smelta dabā, tās elementos un krāsās. Koku motīvi ieskanas krāsainās lina kleitās, kas tapušas pētot arheoloģisko tērpu darināšanas principus. Radot tērpu kolekciju, izmantoti pieci dažādi arheoloģisko kreklu piegrieztņu veidi.

Iedvesmas avots ir bijis arī Bauskas muzeja krājumā esošo cimdu raksti, kurus pētījām un mācījāmies izadīt Bauskas muzeja pagalmā 2020. gada jūnijā Vispasaules publiskās adīšanas dienā. Arī vecmāmiņu pūrā atstātie cimdi, segas un pažobelē atrasta lakata raksts ir licis padomāt, izpētīt, ko jaunu mācīties, šos rakstus mūsdienu materiāliem pielāgot un radīt skaistu, praktiski izmantojamu izstrādājumu.

TLMS "Bauska" vadītāja,
Sanita Behmane-Baibakova