Pašvaldība Sabiedrības līdzdalība
iedz konsult padomes

Iedzīvotājiem apspriešanai tiek nodots saistošo noteikumu projekts „Bauskas novada pašvaldības iedzīvotāju konsultatīvās padomes nolikums”, par kuru savu viedokli var izteikt līdz 16. augustam.

Iedzīvotāji savu viedokli par saistošo noteikumu projektu var izteikt rakstveidā, rakstot uz e-pastu pasts@bauskasnovads.lv. Saņemtos viedokļus pašvaldība apkopos un atspoguļos šo noteikumu projekta paskaidrojuma rakstā, virzot izskatīšanai komitejās un domes sēdē.

Jaunais Pašvaldību likums paredz pašvaldībām aktīvāk iesaistīt vietējos iedzīvotājus dažādu lēmumu pieņemšanā, lai veicinātu mērķtiecīgāku teritorijas attīstību. Viens no šādiem sadarbības instrumentiem ciešāka dialoga veidošanai ar sabiedrību ir iedzīvotāju padomes.

Lai Bauskas novadā varētu izveidot iedzīvotāju padomes, pašvaldībai ir izstrādājusi saistošo noteikumu priekšlikumu, kas nosaka, kādā veidā padomes tiks veidotas, kā tās tiks vēlētas un kādas teritorijas pārstāvēs.

Padomes ir sabiedriski aktīvas cilvēku grupas, kas darbojas uz brīvprātības principiem un ar mērķi veicināt vietējās sabiedrības saikni ar pašvaldību, nodrošināt iedzīvotāju interešu pārstāvību, sekmēt efektīvu, atklātu un atbildīgu sabiedrības iesaistīšanos.

Padome būs instruments vietējo iedzīvotāju vajadzību apzināšanai, priekšlikumu izskatīšanai un pašvaldības informēšanai par iedzīvotāju priekšlikumiem.

Pašvaldības mājaslapā visi aktuālie saistošo noteikumu projekti ir atrodami sadaļā „Pašvaldība/ Normatīvie akti/ Saistošie noteikumi/ Saistošo noteikumu projekti”.

UZZIŅAI