Pašvaldība Veselība
Medicīna

Bauskas novada domes deputāti 27. aprīļa sēdē apstiprināja saistošos noteikumus „Par pašvaldības stipendijas piešķiršanu studējošiem, kuri apgūst medicīniskās izglītības programmu”, kuri paredz vienam rezidentam stipendijas piešķiršanu valstī noteiktās vienas minimālās mēneša darba algas apmērā 11 mēnešu garumā.

Saistošo noteikumu mērķis ir piesaistīt veselības aprūpes jomas speciālistus, lai aizpildītu esošās vakances pašvaldības veselības aprūpes iestādēs, kā arī saistošie noteikumi izstrādāti, lai nodrošinātu Pašvaldību likuma 4. panta pirmās daļas 6. punktā minēto pašvaldības autonomo funkciju – īstenot veselīga dzīvesveida veicināšanas pasākumus un organizēt veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību.

Saistošo noteikumu izpildes nodrošināšanai tiks izveidota Stipendiju piešķiršanas komisija, kura izskatīs pretendentu iesniegumus un tiem pievienotos dokumentus. Komisijas izveidei nav nepieciešami papildus resursi.

Saistošie noteikumi tika publicēti pašvaldības mājaslapā www.bauskasnovads.lv sabiedrības viedokļa noskaidrošanai. Noteiktās publiskās apspriešanas laikā līdz 2023. gada 9. aprīlim, neviens priekšlikums, komentārs vai ieteikums netika saņemts.