Sports

Disku golfa parks „Ziedoņi” 6. aprīlī piedzīvoja oficiālos atklāšanas svētkus. Pasākumā pulcējās dalībnieki no dažādām Latvijas pilsētām, viņu atbalstītāji kā arī pārstāvji no Bauskas novada pašvaldības un Latvijas Disku golfa federācijas.

Disku golfs

Ar pirmo diska metienu svinīgo pasākumu atklāja Rundāles apvienības pārvaldes vadītājs Aigars Sietiņš.

„Esam patiesi lepni un laimīgi, ka mums sadarbībā ar Latvijas Disku golfa federāciju ir izdevies izveidot šo disku golfu trasi, tā radot vēl vienu iespēju gan iedzīvotājiem, gan novada viesiem nodarboties ar aktīvo atpūtu. Prieks redzēt, ka uz parka atklāšanas svētkiem ir ieradušies tik daudz dalībnieku. Novēlu Jums veiksmi un labus rezultātus šajā turnīrā!"

Sacensībās Ziedoņos piedalījās gan pieredzējuši spēlētāji, gan iesācēji. Par spīti laikapstākļiem, kopā turnīrā par uzvaru cīnījās 91 dalībnieks, tai skaitā arī spēlētāji no Bauskas novada.

Disku golfs

Disku golfa trases izveidošana Bornsmindes parkā ir lieliska izklaides iespēja gan iesācējiem, gan pieredzējušiem spēlētājiem. Ainaviskais parks ir izveidots Lielupes dolomīta stāvkrastā, kur redzami dižkoki, tā sniedzot iespēju spēlētājiem baudīt arī dabas skaistumu. Parkā ir izvietotas uz koka platformas veidotas izmetiena vietas un 18 disku grozi. Trase ir veidota tā, lai sniegtu dažādas izaicinājumu pakāpes, padarot spēli interesantu visiem spēlētājiem.

Pasākuma noslēdzošajā daļā turnīra rezultatīvākie spēlētāji tika apbalvoti ar unikālām, mākslinieku veidotām trofejām un Latvijas disku golfa federācijas atbalstītāju balvām. Atbilstoši savām prasmēm, pasākuma dalībnieki tika iedalīti 3 grupās – iesācēji, amatieri un profesionāļi.

Godalgotās vietas sacensībās ieguva:

Profesionāļu grupā:

• Toms Vācietis (1. vieta)
  • Reinis Stalšāns (2. vieta)
  • Niks Eihvalds (3. vieta)

Amatieru grupā:

• Gatis Miks Langs (1. vieta)
  • Agris Skrastiņš (2. vieta)
  • Arnis Makārovs (3. vieta)

Iesācēju grupā:

• Pauls Zandersons (1. vieta)
  • Mārtiņš Dambis (2. vieta)
  • Artis Inda (3. vieta)
Disku golfs

Organizatori, pateicoties ikvienam, kas iesaistījās pasākuma tapšanā, atzīst, ka turnīrs ir noritējis veiksmīgi un ieguldītais darbs ir atmaksājies. Tāpat pasākuma veidotāji informē, ka 30. jūnijā Ziedoņos norisināsies Latvijas Disku golfa federācijas B līgas kausa posms.

Disku golfs ir aizraujošs un pieaugoši populārs vissezonas sporta veids visā pasaulē. Spēles būtība ir līdzīga tradicionālajam golfa sportam un frisbijam. Tā tiek spēlēta īpašā disku golfa laukumā, kas ietver trasi ar šķēršļiem. Spēle sākas starta laukumā, no kura lidojošais disks jāmēģina trāpīt grozā. Ja tas neizdodas, tad nākamais metiens jāveic no vietas, kur piezemējās spēlētāja disks. Spēles mērķis ir iziet trasi iemetot disku grozos ar pēc iespējas mazāku metienu skaitu. Svarīgi ir ne tikai izvēlēties piemērotāko trajektoriju un metienu tehniku, bet arī izvērtēt laukumā esošos šķēršļus un laika apstākļus, jo tie būtiski var ietekmēt diska lidojumu.

Disku golfs

Atgādinām, ka Bornsmindes parka disku golfa laukuma izveidi veica  SIA “Baltic Disc Golf”. Laukuma iekārtošana īstenota par 19 390,00 EUR bez pievienotās vērtības nodokļa.

Aicinām visus interesentus būt aktīviem un izmantot šo iespēju. Disku golfa parks “Ziedoņi” pieejams bez maksas jebkuram apmeklētājam. Dodieties uz disku golfa laukumu, gūstiet pozitīvas emocijas, trenējiet savas prasmes un, galvenais, labi pavadiet laiku kopā ar draugiem vai ģimeni.

Ņemot vērā, ka disku golfa laukums ir izvietots dabas parka “Bauska” teritorijā, aicinām apmeklētājus būt īpaši saudzīgiem pret dabas vērtībām un ievērot principu – ko atnesi, to aiznes!

Esi fiziski aktīvs tuvāk savām mājām un kopā ar savējiem!

Vairāk par disku golfu lasiet: ŠEIT