Tūrisms

No 2. līdz 4.februārim izstāžu centrā „Ķīpsala BT1” notika starptautiskā tūrisma izstāde – gadatirgus „Balttour”, kas ir nozīmīgākais ikgadējais tūrisma notikums Baltijā. Tradicionāli tā ir tikšanās vieta ceļotgribētājiem un tūrisma pakalpojuma profesionāļiem. Izstādē piedalījās tūrisma industrijas pārstāvji, aģentūras, profesionālās tūrisma organizācijas, ārvalstu tūrisma pārstāvniecības, aviokompānijas, transporta pakalpojumu sniedzēji, viesnīcas, viesu nami un aktīvās atpūtas organizētāji no dažādām pasaules valstīm. Pasākums pulcēja vairāk nekā 300 tūrisma pakalpojumu sniedzējus. Šogad izstāde notika trīsdesmito reizi.

TIC

Zemgales tūrisma pakalpojumu piedāvājumu stendā kopā ar pārējām Zemgales pašvaldībām strādāja arī Bauskas Tūrisma informācijas centra speciālisti, piedāvājot apmeklēt dažādus apskates un izziņas objektus Bauskas novadā. Apmeklētāji varēja saņemt jauno Bauskas novada tūrisma karti, aktīvās atpūtas brošūru, informāciju par degustāciju pasākumiem, radošajām darbnīcām un interaktīvajām programmām. Interesentiem tika piedāvāta informācija par Bauskas novada svētkiem un galveno tūrisma objektu reklāmas materiāli.

Ar savu stendu izstādē piedalījās atpūtas komplekss „Miķelis”, SIA „Virāžas” ar kemperu piedāvājumu, vīndaru stendā – Gatis Kužums ar „Kužums Winery”. Latvijas piļu un muižu asociācijas stendā bija skatāms Svitenes muižas piedāvājums – 19.gs.bīdermeiera un citi tā laika tērpi, bet Zemgales tūrisma asociācijas stendā - Rundales ūdendzirnavu muzejs.

Gadatirgus

Kā pastāstīja Bauskas Tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure,  izstāde bija labi apmeklēta un produktīva. Visvairāk tika izdalītas Bauskas novada un Zemgales kopējās tūrisma kartes. Vērtīgi bija piedalīties tūrisma operatoru darba seminārā, dibinot jaunus sadarbības kontaktus ar Vācijas un Dānijas tūroperatoriem. Pasākumā piedalījās arī Bauskas novada sadraudzības pašvaldību – Biržu un Jonišķu tūrisma pakalpojumu piedāvātāji. „„Balttour” ir vērtējami kā tūrisma sezonas atklāšanas svētki, kad satiekam kolēģus, sadarbības partnerus, izziņojam galvenos tūrisma jaunumus. Arī nākamgad plānojam piedalīties Zemgales kopējā tūrisma pakalpojumu piedāvājuma stendā, “secināja I.Turkupole-Zilpure.

TIC

Iepazīstot izstādes piedāvājumu daudzveidību, piektdien Zemgales stendu apmeklēja arī Valsts prezidents, vaicājot par jaunumiem un aktualitātēm šī gada piedāvājumā. Mūsu novadu tikšanās laikā ar Prezidentu pārstāvēja atpūtas kompleksa „Miķelis” speciālisti.

FOTO Valsts prezidenta kanceleja un Inese Turkupole-Zilpure