Kultūra Starptautiskā sadarbība
Jonišķi baltu vienības diena

Piektdien, 22. septembrī, Jonišķos aizvadīts Baltu vienības dienas pasākums, kurā piedalījās arī Bauskas novada pašvaldības pārstāvji.

Parakstīts starptautiskās sadraudzības un sadarbības līgums starp Jonišķu rajona pašvaldību un Bauskas novada pašvaldību.

„Baltu vienības diena ir labs un nozīmīgs brīdis līguma parakstīšanai. Kopīga sadarbība mūsu pašvaldībām jau ir vairākus gadus, un tagad tā ir nostiprināta ar oficiālu sadraudzības līgumu”, uzrunājot Baltu vienības dienas svētku dalībniekus, teica Aivars Okmanis, Bauskas novada domes priekšsēdētājs.

Kaimiņiem latvisku muzikālu sveicienu veltīja mūsu novada folkloras kopa „Vecsaule”. Savukārt līdz 22. oktobrim ikvienam ir iespēja apskatīt tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) „Bauska” radīto arheoloģisko tērpu un citus darinājumus, kas izstādīti Jonišķu muzeja zālē.

TLMS „Bauska” jau iepriekš ir veiksmīgi sadarbojusies ar Jonišķu muzeju, bet Bauskas novada pašvaldībai jau vairākus gadus ar Jonišķu rajona pašvaldību ir sadarbība tūrisma jomā, īstenojot tūrisma akciju „Iepazīsti kaimiņus Zemgalē”.

Starptautiskās sadraudzības mērķis ir stiprināt savstarpējās attiecības starp tautām, reģioniem un pašvaldībām, sekmēt produktīvas, daudzpusīgas un izaugsmi rosinošas sadarbības attīstību starp vietējām kopienām.