Jaunums

No 2021. gada 16. oktobra līdz 2021. gada 21. novembrim Bauskas muzejā būs skatāma mākslinieces Neonillas Medvedevas gleznu izstāde “Cilvēks, Daba un Mašīnas”

Domājot par izstādi Bauskas muzejā, gleznotāja Neonilla Medvedeva izvēlējusies sižetus – cilvēks, daba un tehnika. Eksponētajās gleznās atainota mūsdienu realitāte, ikdiena, kur cilvēks dzīvo mierīgu dzīvi, sadzīvo ar dabu un ar tehniku, un mākslinieces vēlme saglabāt reālistisku redzējumu, dabas sajūtu, cilvēcību un tikumību.

Māksliniece stāsta: „Jau vairākus gadus strādāju un mēģinu attīstīt gleznošanas prasmes dabā, darbojoties plenēros Latvijā. Arī šogad cenšos padalīties ar paveikto.Bauskas muzejā ir trīs nelielas telpas, kurās izkārtoju savas gleznas pēc sižetiem. Cilvēks, daba un tehnika - šī trīsvienība veido šī gada gleznu kolekciju, krāsainu, gaismas pilnu, jo šī vasara bija īpaši karsta un saulaina. Gleznās ir mūsdienu realitāte, ikdienā, kur cilvēks dzīvo mierīgu dzīvi, sadzīvo ar dabu un ar tehniku.  Pirmo telpu veltīju klusajai dabai un man mīļajam interjeram. Man patīk gaisma, kad tā iespīd logā. Man patīk krāsaina, gaisīga telpa. Patīk ziedi un to krāsas. Te es priecājos par krāsu un gaismu. Vienā telpā var redzēt ainavas, šo skaisto, saulaino rudeni un vasaru, pilsētas skatus un koku portretus, vakara vai rīta noskaņu ainavā. Man patīk rudens ar dzeltensarkano krāsu un Purvīša kolorīts pavasara gleznās. Un trešā  – tehnikas telpa ar mašīnām, Pāvilostas kuģiem un Viļakas zilo traktoru un oranžo “samosvalu”. Mani interesē mašīnu un kuģu izteiktā forma, kā tā savienojas ar krāsu. Daba ir tik dažāda, skaista, Radītāja ģenialitāte, bet gleznojot rodas izpratne, ka man, kā māksliniekam, jābūt vienkāršam un patiesam. Tā vieglāk uztvert. Man patīk būt uzticīgai tam, ko es daru un dalīties ar to ar cilvēkiem. Es gribu saglabāt reālistisku redzējumu, dabas sajūtu, cilvēcību un tikumību. "

"Šogad plenēri notika Kalnmuižā, Viļakā, Krāslavā, Jūrkalnē un Cesvainē, un arī Rīgā. Skatītāji redzēs arī Liepājas, Mālpils, Sabiles, Zvejniekciema skatus. Esmu pateicīga cilvēkiem, kuri novērtē manus darbus, un plenēru organizatoriem par rūpēm un viesmīlību,” tā Neonilla Medvedeva.

Neonilla Medvedeva (1987) beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju un ieguvusi maģistra grādu glezniecībā (2011). Sarīkojusi 10 personālizstādes Latvijā, Zviedrijā, Vācijā un Grieķijā, un kopš 2008. gada piedalījusies vairāk kā 20 grupas izstādēs un starptautiskos projektos Latvijā un ārzemēs – Zviedrijā, Vācijā, Itālijā, Francijā, Grieķijā, Lietuvā un Igaunijā.