Ēnu dienā 2023. gada 5.aprīlī skolnieki ēnoja Bauskas novada domes priekšsēdētāju Aivaru Okmani,  Bauskas novada administrācijas un apvienību pārvalžu speciālistus, Bauskas novada pašvaldības policijas darbiniekus, izglītības iestāžu pedagogus un citu jomu speciālistus, lai iepazītos ar pašvaldības funkcijām un speciālistu ikdienas darbu.

Iecavas vidusskolas 9.a klases skolēni Patriks Vītols un Artūrs Skvorcovs Ēnu dienu pavadīja Bauskas pašvaldības policijas Iecavas nodaļā. Vispirms puiši izzināja policijas darba specifiku, iepazinās ar tehnisko nodrošinājumu, pārrunāja, kā notiek sadarbība ar citām institūcijām, bet vēlāk kopā ar vecāko inspektoru Igoru Stepančenko un inspektoru Māri Sprukuli devās izbraukuma patruļā.

iecavas ēnas

Ēnotāji pastāstīja, ka bijis vērtīgi iepazīt pašvaldības policijas darbu no iekšienes, saprast, kā ir raudzīties uz sabiedrību no policijas skatu punkta. Visinteresantāk esot bijis iepazīt policijas speciālos līdzekļus, uzzināt, kā un kādos gadījumos tie tiek izmantoti, kā arī palūkoties, kā Iecavas sabiedriskās vietas izskatās videonovērošanas monitorā. Patriks atzina, ka iepriekš nav apsvēris savu nākotni saistīt ar darbu pašvaldības policijā, taču pēc Ēnu dienā gūtās pieredzes domas varētu mainīties.

Iecavas vidusskolas 10.klases skolnieks Reinis Linejs Ēnu dienā izzināja, kā norit darbs Iecavas Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā (VPVKAC). Iecavas VPVKAC speciāliste Daiga Rundze pastāstīja ne vien par saviem tiešajiem pienākumiem, bet arī sniedza ieskatu kolēģu darba ikdienā. Ēnotājs Reinis paviesojās pie Bauskas novada pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļas, Sabiedrisko attiecību nodaļas un citiem speciālistiem Iecavas apvienības pārvaldē.

reinis ēno

Bauskas novada pašvaldības policijas Bauskas nodaļas pašvaldības policistu darbu iepazina Bauskas Valsts ģimnāzija 7.c un 7.b klašu skolnieces - Alīna Vilciņa un Nora Štāla, kā arī Griķu pamatskolas skolnieces - Monta Lipšāne, Samanta Šimkūne, Patrīcija Markūne un Sendija Austra.

bauskas ēnas

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis 5.aprīļa darba dienas pienākumus veica kopā ar Bauskas 2.vidusskolas 11.klases skolnieci Evelīnu Gatežu.

ēnas

Bauskas Valsts ģimnāzijas 7.c  klases skolniece Gundega Munda ēnoja Bauskas novada administrācijas projektu vadītājus un sabiedrisko attiecību speciālistus.

ēnas 23

Bauskas novada pašvaldības