Der zināt
Bauskas novada jaunieši studē ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām

Latviešu ceļš uz pārticību un labklājību izsenis vedis caur izglītību. Tā Krišjānis Valdemārs jau pirms vairāk nekā simts gadiem teicis: “Visvairāk vajadzīgas zināšanas; tās pievelk vēlāk arī vajadzīgo kapitālu, kā magnēts pievelk dzelzi.” Tomēr izglītība nav tikai finansiālais ieguvums, tas ir cilvēka pašapziņu izšķirošs faktors. Tikai esot droši un pārliecināti par pamatu, uz kura stāvam, varam tālāk dot savu artavu, veidojot Latviju par labāku vietu mums visiem.

Pasaule mainās strauji, bet jau vairāk nekā divdesmit gadus nemainīga ir to labo cilvēku griba, kas caur Vītolu fondu gatavi palīdzēt jauniešiem iegūt augstāko izglītību. Katram ziedotājam ir sava motivācija un iekšējā pārliecība, bet cerības visiem vienas – ļaut izglītoties tiem, kas paši gatavi aktīvi līdzdarboties savu mērķu labā. Mūsu zelts – talantīgi jaunieši – ir izkaisīti pa visiem Latvijas reģioniem un novadiem, un ar ziedotāju gādību tiem ir iespēja augt un attīstīties, lai uzmirdzētu vēl spožāk.

Jauno mācību gadu ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām Latvijas augstskolās uzsāka 830 studenti. No tiem aptuveni puse – pirmkursnieki, bet pārējie esošie stipendiāti, kuri studijas turpinās, saņemot fonda atbalstu. Pateicoties vairāk nekā 200 ziedotājiem no visas pasaules – Latvijas, Austrālijas, ASV, Kanādas, Lielbritānijas, Venecuēlas un Zviedrijas –  gada laikā stipendijās būs iespējams izmaksāt aptuveni 1,6 miljonus eiro.

2022./2023. mācību gadā ziedotāju stipendijas no Bauskas novada saņem 14 jaunieši: Ričards Ruseckis (Arhitekta Egila Taņņa un Ingrīdas Tannes piemiņas stipendija), Renāte Estere Liepiņa (Ievas Teteres stipendija), Linna Romaņenkova (Marijas Ķeņģes piemiņas stipendija), Elīza Paula Graudiņa (Vairas Vīķes - Freibergas Korp! Spīdola, Kanādas un ASV latviešu devums, stipendija), Matīss Čakšs (Ginta Salnāja stipendija), Viktorija Aužele (Hugo un Mirdzas Karlsson piemiņas stipendija), Silvestrs Narkevics (Sarmītes Andersones stipendija), Nikola Dana Freimane (Saules stipendija), Alise Lapsa un Linda Konošķe (Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendija), Angelika Elmāra Židele, Ērika Bistrova, Elizabete Grīva un Laura Libere (Gunāra Šterna piemiņas stipendija).

Pieteikšanās Vītolu fonda administrētajām stipendijām nākamajam studiju gadam sāksies 2023. gada 1. februāra un turpināsies līdz 1. martam. Vairāk informācijas: www.vitolufonds.lv.

Dāvids Rubens, Vītolu fonds
www.vitolufonds.lv