Bauskas novads
Bauskas VPVKAC darbinieces

Ik gadu no 1. marta ir iespējams atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli,  iesniedzot gada ienākuma deklarāciju Valsts ieņēmumu dienestā (VID). Visērtāk to izdarīt elektroniski VID Elektroniskās deklarēšanās sistēmā. Taču iedzīvotāji, kam nav piekļuves datoram un internetam vai pietiekamu prasmju, atbalstu deklarācijas aizpildīšanā var saņemt, dodoties uz kādu no valsts un pašvaldību vienotajiem klientu apkalpošanas centriem (VPVKAC).

Mūsu novada iedzīvotāji aktīvi šo iespēju izmanto. To apstiprina arī statistikas dati – Bauskas novada pakalpojumu centros līdz 3. aprīlim iesniegtas 925 gada ienākumu deklarācijas, kas ir visaugstākais rādītājs valstī. Visvairāk deklarāciju iesniegts Bauskā – 529, Iecavā – 234, Rundālē – 52, Gailīšos - 2; Skaistkalnē - 8; Svitenē - 38; Vallē - 4; Misā - 16; Vecumniekos - 42.

„Tuvojoties deklarāciju iesniegšanas termiņam, bija nelielas bažas, vai tiksim ar klientu pieplūdumu galā, jo neveidojam pierakstus, pieņemam klientus rindas kārtībā. Taču, pateicoties mūsu apzinīgajiem un ātri strādājošajiem darbiniekiem, no lieliem sastrēgumiem ir izdevies izvairīties,” teic Dina Bērziņa, Bauskas novada VPVKAC centra vadītāja.

Bauskas novadā pašlaik ir deviņi pakalpojumu centri: Bauskā, Iecavā, Rundālē, Skaistkalnē un Vecumniekos, kā arī nesen izveidotie Gailīšos, Vallē,  Misā un Svitenē, kas pakalpojumus nodrošina kopš februāra. D. Bērziņa ir gandarīta, ka iedzīvotāji novērtē pakalpojumu pieejamību, labprāt šo iespēju izmanto un gūto pozitīvo pieredzi nodod cits citam.

Gada ienākumu deklarāciju pieņemšana gan nav vienīgais pakalpojumu centros sniegtais pakalpojums. Starp pieprasītākajiem ir arī palīdzība Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sniegto e-pakalpojumu pieteikšanā. Iedzīvotājiem nepieciešama palīdzība, lai pieteiktos slimības pabalsta saņemšanai; daudziem Ukrainas civiliedzīvotājiem nepieciešams atbalsts, lai atjaunotu vīzu vai termiņuzturēšanās atļauju. Bauskas, Rundāles un Iecavas centri sniedz konsultācijas arī pa tālruni klientiem no visas Latvijas par valsts pārvaldes pakalpojumiem portālā www.latvija.lv .

Šī gada pirmajā ceturksnī no 1. janvāra līdz 31. martam Bauskas novada VPVKAC kopumā sniegti 3733 pakalpojumi, no kuriem 856 – valsts pārvaldes pakalpojumu konsultācijas pa telefonu.

Foto: Diāna Goldmane