Jaunatne Bauskas novads
Iezīmē sevi

Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024. gadam ietvaros Bauskas novada pašvaldība realizē projektu “IEZĪMĒ SEVI”.

Viena no projekta aktivitātēm - Bauskas novada pašpārvalžu forums “Iezīmē sevi”- tika realizēts Bauskas bērnu un jauniešu centrā 22. februārī, 22. martā un 19. aprīlī.

Forumos tika pārstāvētas Bauskas novada pašvaldības vispārizglītojošās izglītības iestādes: Bauskas Valsts ģimnāzija, Bauskas 2. vidusskola, Iecavas vidusskola, Pilsrundāles vidusskola, Skaistkalnes vidusskola, Vecumnieku vidusskola, Bauskas pilsētas pamatskola, Codes pamatskola, Griķu pamatskola, Iecavas pamatskola, Īslīces pamatskola, Uzvaras pamatskola un Kandavas lauksaimniecības tehnikums.

Gints un Sandra

Nevalstiskās organizāciju “Mums pieder pasaule”, “ViedDoma”, ”Jaunatne smaidam” un “Laiks Jauniešiem” pārstāvji bija aicināti forumos iesaistīties šī projekta mērķa sasniegšanai, kā arī iepazīstināt jauniešus ar organizāciju piedāvātajām iespējām un darbību.

Forumā Iezīmē sevi

Paldies visiem dalībniekiem un iesaistītajiem! Darba grupu ietvaros pašvaldības jaunatnes jomas pārstāvji no visa novada, Bauskas bērnu un jauniešu centra pārstāvji, izaugsmes trenere Lilita Gārbena un nevalstiskās organizācijas, iekļaujot neformālās izglītības metodes, aktualizēja tēmas:

1. Pašpārvalde un tās darbība;
  2. Bauskas novada jauniešu iespēju karte “ES UN MANS PLĀNS” ;
  3. Savu iespēju apzināšanai - personības izaugsmei;
  4. Līdzdalība, pilsoniskā iesaiste;
  5. Karjera;
  6. Brīvprātīgais darbs, kā iesaistīties;
  7. Medijpratība;
  8. Iespējas Bērnu un jauniešu centrā.

Foruma mērķis bija veidot sadarbību, komunikāciju starp vispārizglītojošajām izglītības iestādēm, Bauskas novada pašvaldības jaunatnes jomas pārstāvjiem, kā arī nevalstiskajām organizācijām - sekmējot zināšanas par citu skolu pašpārvalžu darbu, labās prakses piemēru apmaiņu starp skolēnu pašpārvaldēm, problēmu aktualizēšanu no skolēnu puses un to apkopošanu. Jauniešu tīklošanās iespēja starp skolām aktivizēta, lai veicinātu sadarbību un draudzību, praktiskas iemaņas un izpratni par neformālo izglītību, zināšanas par pašpārvaldes darbu un tā nozīmi sabiedrības attīstībā, jaunatnes politiku un attīstību, kā arī  zināšanas par biedrībām un nodibinājumiem, kas veic darbu ar jaunatni.

Forumu laikā iegūtā informācija tiek apkopota, lai izveidotu Bauskas novada jauniešu iespēju kartes “ES UN MANS PLĀNS”, kas tiks nodotas katrai izglītības iestādei 12. augustā festivālā “KOPUMS”. Tas norisināsies Bauskas Pilskalna parkā pasākuma “Bauskas novads - Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2023” ietvaros.

Foto: Artūrs Dulbe

Līga Briģe