Pašvaldība
Balva Pašvaldība

26. maijā Domnīcas PROVIDUS organizētajā starptautiskajā konferencē “Laba pārvaldība pašvaldībās: priekšnoteikums vajadzībās balstītai teritorijas attīstības un ES fondu investīciju plānošanai” Bauskas novada pašvaldība saņēma Eiropas pārvaldības izcilības zīmi un Atzinības rakstu.

Atzinības raksts piešķirts par kvalitatīvi veikto pašvaldības darbības izvērtējumu, īstenojot Eiropas Padomes izstrādāto metodoloģiju, kuras ietvaros pašvaldība izvērtēja savas darbības atbilstību 12 labas pārvaldības principiem.

Līdz ar balvas saņemšanu darbs neapstājas. Pašvaldībai ir jāturpina ievērot labas pārvaldības principus, piemēram, pašvaldības ikdienas darbā jāturpina uzlabot komunikācija ar iedzīvotājiem, jāturpina strādāt pie sabiedrības līdzdalības jautājumiem, kā arī normatīvi jāizstrādā, ievērojot labas pārvaldības principus,” pārliecināts ir Bauskas novada administrācijas vadītājs Edgars Paičs.

UZZIŅAI

Latvija no 2023. gada maija vidus līdz novembra vidum jau otro reizi ir uzņēmusies prezidentūru Eiropas Padomes Ministru komitejā. Viena no Latvijas prezidentūras tematiskajām prioritātēm ir laba pārvaldība pašvaldībās.

Lai izvērtētu pašvaldību darbības atbilstību labas pārvaldības principiem, Eiropas Padome izstrādāja metodoloģiju, labas pārvaldības jēdzienā ietverot 12 labas pārvaldības principus, tai skaitā, piemēram: sabiedrības līdzdalība, godīgas vēlēšanas un pārstāvniecība; lietderība un efektivitāte; atklātība un pārredzamība; tiesiskums u.c.

Tām pašvaldībām, kuras visu 12 principu izpildē sasniegušas metodoloģijā noteikto sasniedzamo punktu skaitu, kas apliecina, ka pašvaldības darbība atbilst labas pārvaldības principiem, tika pasniegta Eiropas pārvaldības izcilības zīme.

Prezidentūras ietvaros 26. maijā Domnīca PROVIDUS aizvadīja starptautisko konferenci “Laba pārvaldība pašvaldībās: priekšnoteikums vajadzībās balstītai teritorijas attīstības un ES fondu investīciju plānošanai”, ko rīkoja kopā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

Konferencē notika augsta līmeņa diskusijas par dažādiem labu pārvaldību veidojošiem aspektiem – pašvaldību darbības tiesiskumam, labai finanšu pārvaldībai, sabiedrības līdzdalībai. Tāpat konferencē tika diskutēts par atbildīgu pašvaldības attīstības plānošanu, stiprinot pašvaldību darbinieku kapacitāti un inovatīvus risinājumus.

Foto: Lelde Podniece-Jostmane un no pašvaldības albuma