Bauskas novada svētki
pilskalns

Svētku noslēgumā būsim kopā gleznainajā Bauskas Pilskalna parkā, kur vērienīgā koncertuzvedumā visai ģimenei “Nekur nav tik labi kā mājās” vēl reizi novērtēsim, cik labi būt mūsu mājās – Bauskā. 

Dažādos emocionāli pacilājošos priekšnesumos vietējie kolektīvi un viesmākslinieki akcentēs - Bauska nav tikai mazs punkts Latvijas kartē - tie ir cilvēki, kuri pilsētu starp trijām upēm piepilda ar emocijām, dzīves garšu, veido ar darbiem, īpašām pilsētvietām un savu piederību. "Radot šos svētkus, daudz domājām par to, lai izceltu pilsētas kopības sajūtu - veicinātu vienam ar otru veidot emociju tiltus un sniegt atbalstu ikdienas gaitās. Prast sadarboties un arī kopā priecāties!" par koncertuzvedumu stāsta režisors Intars Rešetins - Pētersons. Koncertu vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa un aktieris un režisors Intars Rešetins – Pētersons.

Svētku vakaru pavadīsim dziedot un dejojot kopā ar grupām “Lādezers”, “Klaidonis”, “Zelta kniede” un diskžokeja DJ Aivis īpaši svinībām piemeklētiem mūzikas ritmiem.

Aktivitātes Bauskas Pilskalna parkā plānotas no plkst. 19.00 līdz 02.00.

Par Bauskas 415. jubilejas svētku stāstu

Edvīna Zariņa dziesma ar Skaidrītes Kaldupes vārdiem “Dzelteni aizkari” Bauskas puses iedzīvotāju vidū kļuvusi par iemīļotu melodiju. Ja kompozīcijas pantiņu vārdus varbūt kādam vēl gadās aizmirst, tad skanīgo piedziedājumu ar vērīgo aicinājumu nesamīt skudru un tam sekojošo “na-na-na-na-na” rindu sirsnīgi dzied līdzi arī tie, kuri citkārt atrunājas, ka dziedāt viņi neprotot. Šī gada pilsētas svētkos, dzelteniem aizkariem plīvot, ļausim dziesmas rindām atspīdēt pilsētas ainavā un sapīt mūsu Zaļās ielejas stāstu. Vairākās vietās Bauskā saulstaru dzīpari šķetinās, kas esam un kurp upju straumes mūs nes. Bauskas novada iedzīvotāji svētku noskaņās aicināti iekopt puķu dobes un stādīt stādus dzeltenos toņos, iekārt logos dzeltenus aizkarus vai kā citādi radoši izpausties, lai svētku dalībniekiem, viesiem un pašiem novada iedzīvotājiem, radītu svētku noskaņu ne tikai pasākumu norises vietās, bet novadā kopumā. Arī Bauskas novada pašvaldības iestādes ir aicinātas iesaistīties un izdaiļot ēkas vai ēkām pieguļošās teritorijas svētku toņos un tematikā. Par īpašu noformējumu 1. jūnijā būs parūpējušās Bauskas apvienības teritorijas izglītības iestādes.

Nāc, iesim!

Aktuālajai informācijai par svētkiem seko līdzi: https://www.bauskasnovads.lv/lv/2024-gada-bauskas-novada-svetki-zem-zelta-ozola-zariem

Svētku afiša

#Bauskai415
#TajāZaļāIelejā
#ZemZeltaOzolaZariem
#BauskasNovadaSvētki