Uzņēmējdarbība
Uzņēmēju kopbilde

14. decembrī Bauskas novada Uzņēmējdarbības un kompetenču centrs rīkoja motivējošu pieredzes apmaiņas braucienu pie Aizkraukles novada uzņēmējiem. Braucienā piedalījās 40 Bauskas novada uzņēmēji. Brauciena laikā bija iespēja iepazīt uzņēmumus un to ražošanas telpas, uzzināt daudz interesanta par to veidošanās vēsturi un attīstības gaitu, piedalīties meistarklasēs un nogaršot saražoto.

Dienas gaitā braucēji paviesojās ģimenes uzņēmumā “Skrīveru mājas saldējums”, kur piedalījās saldējuma gatavošanas meistarklasē un dažādu saldējumu degustēšanā. Zefīra, kartupeļu, mārrutku vai šokolādes saldējums saldējums ar zilo sieru? Garšu bagātība tiešām pārsteidza.

Saldējuma ražotnē

Uzņēmēji paviesojās  arī saimniecības “Vecsiljāņi” siera ražotnē “Ievas siers”, uzņēmumā “Latvis dara”, kur tiek tirgoti dažādi Latvijā ražoti suvenīri un “Liepkalnu maiznīcas” veikaliņā. Skrīveru pārtikas kombinātā dalībnieki atcerējās konfektes “Gotiņa” bērnības garšu, un pašiem bija iespēja tās arī iesaiņot. Stipro dzērienu darītavā “Drunka” bija iespēja degustēt produkciju un iepazīties ar stipro dzērienu gatavošanas niansēm. Pieredzes brauciena noslēgumā visi baudīja kultūras programmu Srīveru kultūras namā.

Bruknas muižas pārvaldnieks Kristaps Bokmanis teic, ka bijis vērtīgi redzēt, kā uzņēmēji strādā, rada jaunas idejas un plāno. Pozitīvi, ka kāds organizē šādus pieredzes braucienus, jo citādi diez vai rastos iespēja šos uzņēmumus iepazīt. „Žēl, ka pie viena plānotā uzņēmēja netikām, toties tā vietā paviesojāmies Skrīveru mājas saldējuma ražotnē. Pozitīvs piemērs, kā ģimene var veiksmīgi darboties kopā, ražojot kvalitatīvus un ekoloģiskus produktus. Visvairāk iedvesmoja viņu spēja radīt jaunas idejas, meklējot un ieviešos jaunas saldējumu garšas. Tāpat arī Skrīveru gotiņu ražotne var lepoties ar daudzveidīgu garšu klāstu. Kopumā mazie uzņēmēji tiecas nevis uz lielu apjomu, bet uz kvalitāti un nemitīgu uzņēmuma attīstīšanu, jo visu laiku jāspēj noturēt pircēju uzmanība.”

Paldies visiem dalībniekiem par vēlmi strādāt un uzzināt ko jaunu! Tiekamies 2024. gadā nākamajos pieredzes apmaiņas braucienos!