Uzņēmējdarbība

Ar mērķi veicināt savstarpēju komunikāciju un sadarbību, Bauskas novada uzņēmējiem 2024. gada 15. martā bija iespēja apmeklēt ražotājus un pakalpojuma sniedzējus Vietējā biznesa atbalsta dienā “Caur pieredzes prizmu” ietvaros, kuru organizēja Bauskas novada Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centrs sadarbībā ar Zemgales plānošanas reģionu (ZPR).

Biznesa atbalsta diena

Dienas pirmajā daļā trīsdesmit uzņēmēji devās uz Kugrēnu vīna darītava, kur bija iespēja uzzināt par uzņēmuma pirmsākumiem un kā daudzu gadu laikā izdevies iemantot uzticīgu klientu loku un veicināt uzņēmuma izaugsmi. Uzņēmējs Jānis Kugrēns dalījās ne tikai ar savu biznesa pieredzi, bet ļāva ielūkoties arī vīna darināšanas aizkulisēs. Dienas turpinājumā pasākuma dalībnieki devās uz atpūtas kompleksu “Rožmalas”, kur bija iespējams kopīgi pagatavot pīrāgus Ribbes vējdzirnavu telpās un gida vadībā aplūkot tur izveidoto ekspozīciju, kā arī apskatīt kompleksā labiekārtotos viesnīcas numurus.  

Biznesa atbalsta diena

Dienas otrā daļa norisinājās restorānā “Mežs Kungs”, kur pasākuma oficiālo daļu atklāja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, uzsverot to cik svarīgi ir uzņēmējiem tikties savā starpā, un tieši personiskais kontakts ir bieži viens no galvenajiem faktoriem, kas spēj veicināt biznesa attīstību un veiksmīgu sadarbību.

Pasākuma dalībniekus uzrunāja arī ZPR izpilddirektors Valdis Veips, un par EEZ projekta “Uzņēmējdarbība Zemgalē” iespējām uzņēmējiem stāstīja ZPR pārstāve Ilze Lujāne.

Uzņēmējiem bija iespēja dzirdēt arī Ingas Dalibas lekciju par personīgā zīmola veidošanas nozīmi mūsdienu biznesa vidē, vairāk uzzinot par publiskā tēla veidošanas pamatprincipiem un to, cik svarīgi ir būt autentiskam un patiesam.

Biznesa atbalsta diena

Pasākuma noslēgumā Attīstības un plānošanas nodaļas vecākā projektu vadītāja Jolanta Kalinka sniedza informāciju par LEADER programmu un kādas iespējas tā sniedz uzņēmējiem.

Vietējā biznesa atbalsta diena tiek organizēta projektā Nr. LV-LOCALDEV-0003 “Uzņēmējdarbība Zemgalē”, un to finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus. Projekta kopējais budžets ir 969 256 EUR, no kuriem EEZ grantu līdzfinansējums ir 793 867,70 EUR.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai