Pašvaldība
ministre

Trešdien, 3. aprīlī, darba vizītē Bauskas novadu apmeklēja kultūras ministre Agnese Logina. Ministre darba dienu sāka ar Rundāles pils muzeja apmeklējumu, pēc tam divās diskusiju darba grupās A. Logina tikās ar Rundāles pils un Bauskas novada pašvaldības vadību un speciālistiem, bet dienas otrajā pusē ministre apmeklēja Mežotnes pili, Viļa Plūdoņa muzeju un Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolu.

Darba dienas ievadā, starp Bauskas novada domes priekšsēdētāju Aivaru Okmani, Rundāles pils muzeja direktori Lauru Lūsi un ministri notika saruna par aktuāliem savstarpējās sadarbības jautājumiem.

Dienas turpinājumā, turpat Rundāles pils muzejā, notika diskusija par izaicinājumiem kultūrizglītības un kultūrpolitikas jomā. Diskusijā piedalījās kultūras ministre, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, Izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta vadītāja Aija Spriņķe, Kultūras nodaļas vadītāja Vita Morkūna, Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone un Bauskas novada Mūzikas un mākslas skolu direktori un citi speciālisti.

“Prieks, ka beidzot arī Bauskas novadā mēs uzņemam kultūras ministri. Klātienes tikšanās ir efektīvākais veids, kā nodot informāciju par to, kas pašvaldībai ir vajadzīgs, kādas sadarbības formas ar ministriju varam veidot nākotnē un kā efektīvāk panākt pašvaldībai vēlamo rezultātu. Lai ražīga darba diena,” tā diskusiju ciklu atklājot sacīja Aivars Okmanis.

Diskusiju ievadā Kultūras ministrijas pārstāvji klātesošos iepazīstināja ar ministrijas šī gada darba plānu, galvenajiem ministrijas uzdevumiem un mērķiem, kā arī kultūras jomas nākotnes vīziju valsts un Eiropas līmenī. Arī izglītības jomai tika pievērsta liela uzmanība, akcentējot kultūras un izglītības jomu savstarpējās sadarbības nepieciešamību, lai veicinātu straujāku abu jomu izaugsmi.

Darba dienas turpinājumā Bauskas novada administrācijas Kultūras nodaļas vadītāja Vita Morkūna klātesošos iepazīstināja ar Bauskas novada kultūrizglītības datiem un citiem faktiem par situāciju kultūras jomā Bauskas novadā, kā arī akcentēja problēmas nozarē, kuras būtu jārisina sadarbībā ar ministriju.

Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone stāstīja par Bauskas novadā esošo kultūras pieminekļu saglabāšanas un restaurācijas kārtību, kā arī iepazīstināja ar lielākajiem nākotnes projektiem, kuri plānoti, lai veicinātu vēsturisko ēku atjaunošanu Bauskas novadā.

Diskusijas noslēgumā izglītības iestāžu pārstāvji ministrei izklāstīja savu redzējumu par dažādām izglītības un kultūras jomas tēmām, par ikdienas darba vidi, darba pienākumiem, sadarbību ar vecākiem un nākotnes redzējumu par izglītības jomas attīstību.

bilde

Lai veicinātu Mežotnes pils efektīvu apsaimniekošanu un veicinātu ministrijas izpratni par šī nozīmīgā kultūrvēsturiskā pieminekļa saglabāšanas nepieciešamību un izmantošanu uzņēmējdarbības vai tūrisma nozarē, Bauskas novada pašvaldības pārstāvji pili izrādīja arī ministrei.

ministre

Pēc pils apmeklējuma ministre viesojās Viļa Plūdoņa muzejā Ceraukstes pagastā. Ministri muzejā sagaidīja muzeja vadītāja Elīna Kūla – Braže un Bauskas muzeja vadītājs Aigars Urtāns.  Ministrei tika izrādītas muzeja telpas, kurās nesen tika atklāta restaurētās dzīvojamās mājas “Lejenieki” ekspozīcija.

ministre

Dienas noslēgumā Agnese Logina viesojās Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolā, kur ministri sagaidīja skolas direktore Iveta Lavrinoviča.

Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas direktore ministri iepazīstināja ar skolas darbību, akcentējot skolas prioritāti - būt pieejamai iespējami plašākai sabiedrības daļai.

Līdz ar skolas piebūves izbūvi, izveidota plaša, gaiša un ļoti skaista mācību un darba vide. Pārmaiņas ir devušas papildus iedvesmu gan jaunajiem māksliniekiem, gan arī skolotājiem.

Mākslas programmas vadītāja Anda Sproģe iepazīstināja kultūras ministri ar aktivitātēm, kas tiek īstenotas sadarbībā ar Latvijā un Eiropā atzītiem māksliniekiem.