Der zināt
Bauskas novads aktīvi iesaistās akcijā «Zemes stunda»

Ikgadējā akcijā "Zemes stunda", kas norisināsies 25. martā no pulksten 20.30 - 21.30, ikviens iedzīvotājs, pašvaldība, uzņēmums vai organizācija ir aicināti veltīt vienu stundu Zemei. Tas brīdis, kad cilvēki visā pasaulē simboliski izslēdz gaismas uz vienu stundu, lai kopā radītu retu vienotības brīdi, kas apvieno pasauli, izgaismojot dabas izzušanas un klimata krīzi globālā mērogā un iedvesmojot arī citus rīkoties un iestāties par steidzamām pārmaiņām.

Akcijas "Zemes stundas" aktivitātes Bauskas novadā:

Bauskas apvienība:

Bauskas apvienības pārvalde: elektroenerģijas patēriņu ielu apgaismojumam visā apvienības teritorijā, t.sk. pagastos, ir ekonomējusi visa gada garumā, neslēdzot visu apgaismojumu, bet gan katru otro vai trešo gaismekli mazākas intesitātes vietās. Pagastos ielu apgaismojums tiek izslēgts pilnībā uz 3 vasaras mēnešiem 01.06.-31.08. Ņemot vērā, ka dalība Zemes stundā var sadārdzināt pašvaldības izmaksas vairāk maksājot uzņēmējam par uzstādītā režīma pārregulāciju, nekā būs ieekonomētās elektroenerģijas izmaksas, tad Bauskas apvienības pārvalde ielu apgaismojuma darbības režīmu nemainīs.

Bauskas Valsts ģimnāzija: tiks izslēgts āra apgaismojums  skolas teritorijā.

Uzvaras pamatskola: tiks izslēgts āra apgaismojums  skolas teritorijā.

Īslīces pagasts: Rītausmu parka apgaismojuma izslēgšana.

Bauskas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde "Zīlīte": Ekoskolas ietvaros iesaistīsies  Zemes stundas akcijā, organizējot dažādas aktivitātes grupās un aicinos bērnus un bērnu vecākus iesaistīties ar šādām aktivitātēm:

• Izslēdz gaismu uz stundu – tas ir visvieglākais veids kā piedalīties Zemes stundā.
  • Noķer brīdi, kad izslēgsies gaismas! Atrodi labu vietu pilsētas panorāmas vērošanai un vēro gaismu izslēgšanas brīdi pulksten 20:30 vakarā pēc vietējā laika! Fotografē vai iemūžini video apgaismojuma izmaiņas vides objektos.
  • Pavadi laiku ar ģimeni, vakariņojiet sveču gaismā un spēlējiet galda spēles.
  • Naksnīgais velobrauciens. Ar velosipēdu dodies vēla vakara piedzīvojumā un izpēti tuvējo apkārtni. Dodies izbraucienā zem naksnīgajām debesīm, izbaudi vēso vēja brāzmu un apkārtējo dabu.
  • Dabai veltīts filmu vakars. Ieplāno noskatīties dokumentālo filmu par dabu, piemēram, Mūsu planēta (Our Planet) sērijas un nodoties dabas apbrīnošanai visā tās krāšņumā.

Iecavas apvienība:

Iecavas Jauniešu centrs: aicina uz Zemes stundas spēli. Iecavas Jauniešu centrs šogad Zemes stundu atzīmēs 24. marta vakarā. Pieturoties pie centra tradīcijām, aicinām šo laiku pavadīt aktīvi draugu vai ģimenes kompānijā un apmeklēt Zemes stundas spēli. Katrai komandai būs nepieciešamas ātras un izveicīgas kājas, ass prāts un, protams, veiksme. Bet ja kaut kā no tā visa pietrūkst – mēs visi kopā lieliski pavadīsim laiku!

Vecumnieku apvienība:

Vecumnieku vidusskola: 24. martā 1.-4. klasēs notiks Zemes stundai veltīta klases audzinātāju stunda "Klimata pārmaiņas- drauds dabas daudzveidībai", kā arī klašu ģimenes tiks aicinātas Zemes stundā  25. martā no pulksten 20.30 - 21.30 sveču gaismā spēlēt galda spēles vai risināt kādas ģimeniskas sarunas.

Misas pamatskola: tiks izslēgts āra apgaismojums  skolas teritorijā.

Skaistkalnes vidusskola: atbalstīs Zemes stundas akciju sekojoši: klases audzinātāji iepazīstinās izglītojamos ar akcijas mērķi un uzdevumiem, rosinās uz dalību akcijā, skolas teritorijā tiks izslēgts ielas apgaismojums, kā arī, apkures siltumsūkņi tiks noregulēti uz minimālo elektrības patēriņu.

Valles pamatskola: tiks izslēgts āra apgaismojums  skolas teritorijā.

Rundāles apvienība:

Rundāles PII “Mārpuķīte”: Ik gadu iesaistās Zemes stundas akcijā. Ar šo mācību gadu brīvdienās tiek izslēgts āra apgaismojums, savukārt ar marta mēnesi āra apgaismojums tiek izslēgts pilnībā. Zemes stundas akcijā iesaistās arī vecāki - veiktās aktivitātes atspoguļot uz lapas, kas izgriezta lampiņas formātā.

Bauskas novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa