Bauskas pils Pieaugušo izglītība

10. februārī Bauskas pilī notiks Senā dzīvesveida skolas nodarbība “Herbalistika renesansē”, kuras laikā apmeklētāji gūs ieskatu par to, kas ir herbalistika un kāda bija tās loma renesanses laikmetā.

16. un 17. gadsimtus var dēvēt par herbalistikas uzplaukuma laikmetu, kad zināšanas par ārstnieciskajiem savvaļas un kultivētajiem augiem bija ļoti svarīgas. Šīs zināšanas apguva ne tikai botāniķi un topošie mediķi, bet arī saimnieces no vienkāršo ļaužu līdz augstdzimušo kārtai. Tautas dziednieku vidū bija "zāļu sievas" un "gudrie vīri", kuri pacientiem deva ārstniecības augu preperātus kopā ar padomiem burvestībā un zīlēšanā.  Šīs zināšanas tika cieši saistītas ar astroloģiju, maģiju un folkloras tradīcijām.

Nodarbībā uzzināsiet, kādas renesanses laikmetā bija prasmes ārstniecisko augu izmantošanai sadzīvē medicīniskos nolūkos un kāda bija mācība par katra auga enerģiju un ietekmi. Renesanses laikmetā ārstniecības augi tika audzēti un kopti arī klosterdārzos un privātos valdnieku dārzos. Dzirdēsiet par Kurzemes hercogienes Elizabetes Magdalēnas aizrautību ar ārstniecību un uzzināsiet dažādas receptes no senās dziedināšanas prakses.

Mūsdienu dziednieks, holistiķis un herbalists, Herbalistikas skolas dibinātājs Latvijā Juris Bušs stāstīs par dziedināšanās iespējām ar dabisko augu preperātiem. Viņš demonstrēs ziedes pagatavošanu pret kaulu sāpēm un atklās augu maģijas noslēpumus, iesaistot apmeklētājus augu amuletu izgatavošanā.

Senā dzīvesveida skolas nodarbības Bauskas pils muzejā notiek kopš 2010. gada. Nodarbību laikā apmeklētājiem ir iespēja apgūt dažādas seno amatu prasmes un gūt priekšstatu par Bauskas pils periodam atbilstoša laika cilvēku dzīvesveidu, sadzīves kultūru, zinātni, atklājumiem un notikumiem.


Nodarbības sākums plkst.14.00

Maksa par nodarbību 5 EUR. Nodarbības ilgums ~1,5 h.

Aicinām pieteikt dalību, zvanot pa tālr. 63922280, 20011880 vai rakstot e-pastu bauskaspils@bauskasnovads.lv .

Rezervētās biļetes jāizpērk ne vēlāk kā 30 min. pirms pasākuma.

Herbalistika

 

Informāciju sagatavoja
Elīna Jegorova
Bauskas pils muzeja vecākā komunikācijas speciāliste
T. +371 63923793, 20011880
bauskaspils@bauskasnovads.lv
www.Bauskaspils.lv
@pilsmuzejs Facebook
@bauskaspils Instagram