Der zināt

Svētdien, 2. aprīlī plkst.14:00 Bauskas pilī koncertā “Eiropas galmu muzikālās pērles” Dītriha Bukstehūdes, Dario Kastello, Johana Georga Mufata, Izabellas Leonardas un citu 17. gadsimta komponistu mūzika.

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) kopš 2005. gada darbojas Senās mūzikas katedra, kas katedras dibinātāja Māra Kupča vadībā ar aizrautību rūpējas par jauno talantu izglītošanu aizgājušo gadsimtu mūzikā. Izglītošana norit, balstoties uz pasaulē pieņemtā jēdziena Historically Informed Performance jeb “vēsturiski informēta muzicēšanas prakse” būtības ieviešanu gan mūzikas un kultūras procesu pētniecībā, gan atskaņošanā. Pateicoties Senās mūzikas festivāla "Vivat Curlandia!" norisēm, tieši Bauska nereti saistās ar pirmo vietu un atspēriena punktu mūziķa karjeras attīstībā. Kopš 2022. gada, šīm norisēm ir pievienojušās Senās mūzikas katedras studentu radošās rezidences Bauskas pilī, kuru laikā tiek iestudēta un pirmo reizi klausītājiem atskaņota pilnīgi jauna koncertprogramma.

2. aprīļa koncertā “Eiropas galmu muzikālās pērles” pašmāju jaunajiem mūziķiem – JVLMA Senās mūzikas katedras studentiem - pievienosies arī senās mūzikas domubiedri un studenti no Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas, un Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas : Rūdis Cebulis, Megija Krista Strautmane, Ieva Sumeja, Simona Jocevičiūtė, Olga Gomonova (soprāns), Marianna Puriņa, Aļina Krjukova, Olga Kudajeva, Paula Kovaliova (baroka vijole), Sofija Ogarkova (baroka čells), Olga Artamonova, Mihails Pranovičs, Skirmantė Kirkliauskaitė (dubultvirdžināls, pozitīvērģeles) un Veronika Rinkule (dubultvirdžināls, pozitīvērģeles) .

Koncertā skanēs dziedātāju balsis un senās mūzikas instrumenti: baroka vijole, baroka čells, kā arī Bauskas pils muzeja jaunieguvumi - dubultvirdžināls un ērģeļpozitīvs. Dubultvirdžināls un ērģeļpozitīvs ir 16.gs beigu un 17.gs. sākuma vēsturisku mūzikas instrumentu kopijas, kuras Bauskas pils muzejs ieguvis projekta “Vēsturiskais ceļš: Raudondvaris - Bauska“ ietvaros. Seno mūzikas instrumentu atskaņošana apmeklētājiem sniedz ne tikai muzikālu, bet arī estētisku baudījumu un autentisku skaņu.

Ieeja koncertā bez maksas.

Rezidences un koncerta norisi atbalsta SIA “Rīgas Senās mūzikas centrs” www.earlymusic.lv

Koncerta ilgums 1 h 30 min.

Informāciju sagatavoja:

Elīna Jegorova
Bauskas pils muzejs
T. +371 63923793
bauskaspils@bauska.lv
www.Bauskaspils.lv