Tūrisms
TIC

Novembra nogalē Bauskas Tūrisma informācijas centra darbinieki devās pieredzes apmaiņas vizītē pie kaimiņiem Lietuvā, apmeklēt Biržu Tūrisma un Biznesa informācijas centru un Pasvales tūrisma informācijas centru.

Brauciena mērķis bija iepazīt tūrisma kolēģu darba struktūru, jaunumus un inovācijas kā arī apskatīt novada muzeju gan Biržos, gan Pasvalē.

Biržos, muzeja speciālistes Līnas pavadībā tika apskatīta Biržu pils un Biržu novada muzejs “Sēla”. Muzeja eksponātu klāsts ir ļoti plašs, ar vietai raksturīgākajām vēstures liecībām pilsētas pastāvēšanas laikā, foto galeriju, muzejpedagoģiskām programmām gan lieliem, gan maziem, kā arī konferenču un semināru organizēšanai piemērotas telpas arsenālā, kur apskatāma arī interaktīva militārā ekspozīcija. Sīkāk par muzeja piedāvājumu skatīt šeit

Pasvalē tika apmeklēts Pasvales tūrisma informācijas centrs, kas ir apvienots ar Pasvales muzeju. Muzejs veidots bijušajā kinoteātra ēkā, līdz ar to ekspozīcijas izkārtojums ir netradicionāls un uzmanību piesaistošs niansēs. Muzejs piedāvā ne tikai ekspozīcijas apskati, bet arī iespēju līdzdarboties ekspozīcijā, piemēram, pielaikot apģērbu, izbraukt ar motociklu ar blakusvāģi, ar virtuālo briļļu palīdzību nolaisties 21m dziļā karsta kritenē un izpētīt sēravota dzīles. Muzejā ir pieejama “izlaušanās istaba” un kino istaba. Ziemassvētku gaidīšanas laikā muzejā visu decembri ir pieejams vietējo mājražotāju svētku tirdziņš. Sīkāk par muzeja piedāvājumu un aktivitātēm skatīt šeit

Abos muzejos daudzviet ekspozīcijās ir integrēti interaktīvi risinājumi, kas notur apmeklētāja uzmanību un piemēroti ģimenēm ar bērniem.

Brauciena laikā kolēģiem Biržos un Pasvalē tika nodotas arī Bauskas novada tūrisma kartes lietuviešu valodā un kā arī nodibināti vērtīgi kontakti savstarpējai sadarbībai.

Sīkāk par tūrisma iespējām Biržos iesakam skatīt www.visitbirzai.lt, bet par Pasvali www.visitpasvalys.lt.