Bauska Pašvaldība Sabiedrība NVO
Pasta iela 5 Bauskā

Šī gada martā biedrība „Bauskas vecpilsēta” iesniedza pašvaldībā iesniegumu ar lūgumu biedrībai nodot pašvaldībai piederošās telpas Pasta ielā 5, Bauskā, bezatlīdzības lietošanā kopienas centra izveidei. 27. aprīļa domes sēdē deputāti vienbalsīgi šo lūgumu atbalstīja.

Nedzīvojamās telpas 312,9 m2 platībā bezatlīdzības lietošanā biedrībai tiek nodotas uz desmit gadiem, taču pēc termiņa beigām to var darīt atkārtoti. Izdevumus par komunālajiem pakalpojumiem un citus izdevumus, kas var rasties nekustamā īpašuma lietošanas laikā, segs biedrība.

2022. gada 12. decembrī starp biedrībām „Bauskas vecpilsēta”, „Bauskas Prātnieks”, „Meistars Gothards”, „Bauskas rajona lauku partnerība”, „Bauskas rajona lauku sieviešu klubs „Apvārsnis”” un nodibinājumu „ViedDoma” tika noslēgts sadarbības līgums „Par sadarbības projekta „Kopienas centra izveide” īstenošanu”. Mērķis ir izveidot atvērtu telpu iedzīvotāju iniciatīvām, apvienojot nevalstiskās organizācijas un stiprinot to sadarbību dzīves kvalitātes celšanai Bauskas vecpilsētā, pilsētā un novadā, tai skaitā, veicinot iedzīvotāju kopradi, radot piederības sajūtu, stiprinot sadarbību ar pašvaldību, tādējādi veidojot aktīvu un pilsoniski atbildīgu sabiedrību.

Pastāvīgo komiteju sēžu laikā biedrības „Bauskas vecpilsēta” pārstāvji uzsvēra, ka mērķis ir izveidot atvērtu telpu iedzīvotāju iniciatīvām, tādēļ visas piešķirtās telpas ir plānots veidot multifunkcionālas. Ir lielāka telpa, ko var izmantot kā zāli pasākumiem, ir mazākas, ko izmantot sanāksmēm, nodarbībām un biedrību darbam nepieciešamā aprīkojuma novietošanai, un virtuve, kur varētu gan atpūsties, gan rīkot vietējo produktu degustācijas, prezentācijas, meistarklases.  Telpas varētu piedāvāt nomai arī citiem pasākumiem, piesaistīt finansējumu.

Svarīgi, lai ir vieta, kur īstenot tieši tās idejas, kuras iedzīvotāji paši vēlas. Piemēram, rīkot kopīgas Bauskas vecpilsētas īpašumu saimnieku tikšanās, šaha, dambretes un novusa turnīrus, izveidot vietu, kur tikties māmiņām, kur rīkot kino vakarus, izstādes, pieaugušo apmācības, mājražotāju tirdziņus.

Biedrībai „Bauskas vecpilsēta” ir vairāki darbības virzieni kopienas centrā, piemēram, koordinēt centra izveidi, izstrādāt un īstenot apmācības Bauskas vecpilsētas īpašniekiem kultūras mantojuma saglabāšanai, organizēt restaurācijas meistarklases, attīstīt idejas (grāmata bērniem, suvenīru līnija, baušķenieku salidojums, Bauskas vecpilsētas fonds ziedojumu tradīciju iedibināšanai un papildu finansējumam).

Lai īpašumā varētu uzsākt darbu, ir nepieciešams veikt telpu kosmētisko remontu, aprīkot virtuvi, ierīkot apkuri un izremontēt labierīcības.