Jaunums
Darbs „zaļās” drošības režīmā ierobežo bankomātu pakalpojumu pieejamību

Lai turpinātu apturēt straujo Covid-19 infekcijas pieaugumu, mazinātu veselības sistēmas noslodzes pieauguma tendenci un sekmētu mirstības mazināšanos, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, Ministru kabinets š.g. 9. novembra sēdē apstiprināja nosacījumus tirdzniecības organizēšanai no š.g. 15. novembra līdz ārkārtējās situācijas beigām - 2022. gada 11. janvārim. Kā zināms, stingi drošības pasākumi tirdzniecības pakalpojumu sniegšanā uz ārkārtējās situācijas laiku ieviesti ar mērķi mazināt cilvēku kontaktēšanos un līdz ar to Covid-19 inficēšanās riskus, jo īpaši nevakcinētu cilvēku vidū.

Epidemioloģiski drošā vidē jeb “zaļajā” drošības režīmā, visi tirdzniecības vietu darbiniekiem un visi pircējiem jābūt ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, tirdzniecības pakalpojumus varēs sniegt jebkurā tirdzniecības vietā iekštelpās, nosakot tādu maksimālo apmeklētāju skaitu, lai nodrošinātu ne mazāk kā 15 m2 no publiski pieejamās iekštelpu platības uz apmeklētāju, kā arī lietojot mutes un deguna aizsegus. Tāpat “zaļajā” drošības režīmā jāstrādā tām tirdzniecības vietām, kuru kopējā apmeklētājiem publiski pieejamā telpu platība ir lielāka par 1500 m2 .

Arī Bauskā esošais tirdzniecības centrs „Rimi”, ievērojot Ministru kabineta 2021.gada 9.oktobra rīkojumu Nr.720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un tajā veiktos grozījumus š.g. 9.novembrī, darbu no 2021.gada 15.novembra turpina “zaļajā” drošības režīmā. Lai ieietu tirdzniecības centra telpās, ikvienam apmeklētājam jāuzrāda sadarbspējīgs pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikāts un personu apliecinošs dokuments.

Līdz ar veikala darbību „zaļajā” drošības režīmā, nevakcinētajiem iedzīvotājiem vairs nav pieejami arī veikala telpās izvietotie bankomāti. Visi Rimi telpās esošie bankomāti nodrošina ne tikai naudas izsniegšanas, bet arī skaidras naudas iemaksas pakalpojumu. Lai iemaksātu skaidru naudu SEB vai SWEDBANKA banku bankomātos, klienti aicināti izmantot attiecīgi SEB bankas bankomātu SEB bankas filiālē Slimnīcas ielā 8, Bauskā  un SWEDBANKA bankomātu veikalā Maxima Pionieru ielā 2, Bauskā. Citadele un Luminor bankas klientiem, diemžēl, šādas alternatīvas nav un, lai veiktu skaidras naudas iemaksu, jārod citi risinājumi – jādodas uz tuvāko iemaksas bankomātu vai jāuztic šo iemaksu veikt kādai uzticības personai, kas ir ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. 

Ieva Šomina,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja