dokumenti

Domes sēdē 31. augustā Bauskas novada domes deputāti pieņēma zināšanai kolektīvā iesnieguma izskatīšanas komisijas sagatavoto ziņojumu.

2023. gada 17. martā pašvaldībā saņemts kolektīvais iesniegums „Par Bauskas novada domes 2023. gada 23. februāra lēmuma „Par SIA „Bauskas ūdens”, SIA „Bauskas siltums”, SIA „Vides serviss”, sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Dzīvokļu komunālā saimniecība”, sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Iecavas siltums”, sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Mūsu saimnieks” un sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Kūdrinieks” reorganizācijas procesa uzsākšanu” atcelšanu”. Kolektīvo iesniegumu parakstījušas 914 personas, taču pašvaldība, izvērtējot kolektīvā iesnieguma atbilstību Pašvaldību likumā noteiktajām prasībām, konstatēja, ka no tām  Pašvaldību likuma 56. panta pirmajā daļā norādītajam tiesību subjektam atbilst 722 personas.

Ņemot vērā, ka kolektīvais iesniegums atbilda Pašvaldību likumā noteiktajiem kritērijiem, pamatojoties uz Pašvaldību likuma 57. pantu, Bauskas novada dome 2023. gada 30. martā pieņēma lēmumu „Par kolektīvā iesnieguma izskatīšanu”, ar kuru tika nolemts izveidot kolektīvā iesnieguma izskatīšanas komisiju. Komisiju vadīja pašvaldības izpilddirektors Ivars Romānovs.

Notikušas astoņas Komisijas sēdes, kurās, iepazīstoties ar kolektīvo iesniegumu, tika  pieprasīta papildu informācija, lai sagatavotu atbildes uz vēstulē uzdotajiem jautājumiem.

2023.gada 25.jūlija un 4.augusta Komisijas sēdēs piedalījās Bauskas novada pašvaldības kapitālsabiedrības SIA „Bauskas novada komunālserviss” valdes loceklis Dzintars Cāzers.  Sagatavotās atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem nosūtītas kolektīvā iesnieguma pilnvarotajai personai Vandai Vēverei.

Iepazīstoties ar pieprasīto informāciju, uzklausot reorganizācijas procesā iesaistīto kapitālsabiedrību valdes locekļus, pamatojoties uz sagatavotajām atbildēm, Komisija secinājusi, ka nav pamata sniegt priekšlikumu Bauskas novada domes deputātiem par 2023. gada 23. februāra lēmuma „Par SIA „Bauskas ūdens”, SIA „Bauskas siltums”, SIA „Vides serviss”, sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Dzīvokļu komunālā saimniecība”, sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Iecavas siltums”, sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Mūsu saimnieks” un sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Kūdrinieks” reorganizācijas procesa uzsākšanu” atcelšanu vai pārskatīšanu.

Ar komisijas sēžu protokoliem, ziņojuma pilnu tekstu un sagatavoto atbildes vēstuli var iepazīties: https://www.bauskasnovads.lv/lv/par-kapitalsabiedribu-reorganizacijas-procesa-uzsaksanu.