Iecavas apvienības pārvalde
attēls

Īsta tirgus kņada svētdien, 10. decembrī, valdīja Iecavas kultūras namā. Pirmā stāva zālē savu produkciju pircējiem piedāvāja vietējie mājražotāji un amatnieki, bet 2. stāva zālē – skolēnu mācību uzņēmumi (SMU). Ziemassvētku gaisotnē ievadīja dažādu gardumu, tējas, sveču un dabīgās kosmētikas smarža, kā arī iespēja iegādāties visdažādākās svētku dāvaniņas.

Ziemassvētku tirdziņā CITS BAZĀRS piedalījās 45 SMU, pārstāvot vairākas Rīgas skolas, kā arī uzņēmumus no Aizkraukles, Garozas, Bauskas, Mārupes un Iecavas izglītības iestādēm. Pasākumu organizēja Iecavas vidusskolas SMU konsultante Antra Pāruma. Jauno uzņēmēju veikumu vērtēja ne tikai pircēji, bet arī žūrija: Swedbank reģionālās filiāles vadošā klientu konsultante Ija Strīķe, uzņēmuma Hansgrohe SE Latvijas pārstāvniecības vadītājs Mārtiņš Ķurbe, Iecavas vidusskolas direktora vietniece Ilona Grīnberga, biedrības “Latvijas Zemnieku federācija” valdes priekšsēdētāja Agita Hauka, SIA “Kamilli” direktore Natālija Kartiševa, uzņēmuma SIA iConcept vadītājs/ līdzīpašnieks Matīss Ruša, Bauskas novada pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Anta Kļaveniece, veikala-darbnīcas „I.DILLE” īpašniece Vineta Lamberte un LR Uzņēmumu reģistra galvenā notāra vietnieks Sandis Karelis.

SMU tika vērtēti atsevišķi pamatskolu un vidusskolu grupā vairākās kategorijās.

Nomināciju ieguvēji:

NOMINĀCIJA

Vidusskolas grupa

(SMU, skola, produkts)

Pamatskolas grupa

(SMU un skola)

1. Sociāli atbildīgs skolēnu mācību uzņēmums

“Sniedz roku”,
Rīgas Hanzas vidusskola

Auduma maisiņi ar dizainiem, kuri izstrādāti sadarbībā ar sociāli apdraudētām grupām.

“2 LIGHTS,
Garozas pamatskola

Sveces un auduma maisiņi no otrreizēji pārstrādātām izejvielām

2.Tehnoloģiskās inovācijas produkts/pakalpojums

“Organized!”,
Rīgas 45.vidusskola

Ar 3D printeri ražoti galda organizatori

3. Labākā SMU pārdošanas komanda

“SOLO”,
Āgenskalna Valsts ģimnāzija

Mūzikas spēle

“Lou Lou”,

Pašdarinātas kaklarotas

4. Uz zināšanām balstīts SMU produkts/ pakalpojums

“Happy Octopus”,
Rīgas Valsts tehnikums

Mīksta rotaļlieta taustes un sīkās motorikas attīstībai

“LatnaTea”,
Tālmācības vidusskola
Rīgas komercskola

Latvijā audzētas un ievāktas tējas

5. SMU biznesa potenciāls

“GreenWallet”,
Iecavas vidusskola

Kredītkaršu maciņi no pārstrādātiem materiāliem

“The Spark”,
Bauskas Valsts ģimnāzija

Koka un akmens rotas, dabas materiālu izstrādājumi

6. SMU produkts/ pakalpojums gatavs starptautiskajam biznesam

“BioBoo”,
Rīgas Centra humanitārā vidusskola

Bambusa salmiņi

“Denise`s Desire”,

Rotaļu zirdziņi Hobby Horse

7. Ilgtspējīgs SMU produkts/pakalpojums

“SignNature”,
Mārupes Valsts ģimnāzija

Pierakstu klades no pārstrādāta papīra

“K&P orginal”,

Keramikas suvenīri un spēles

8. Labākais SMU stends

“COCOS”,
Iecavas vidusskola

Apgleznotas kokosriekstu bļodiņas, dabiski lūpu balzami no pašu iegūtas kokosriekstu eļļas

“Body beauty with lowe”,

Ķermeņa kopšanas līdzekļi

9. Labākā dāvana

“POP `N` JOY”,
Aizkraukles novada vidusskola

Kūciņas uz kociņa

“Scrub and More”,

Ar rokām darinātas ziepes

Žūrija piešķīra arī vairākas simpātiju balvas:

• SMU “Meraki” saņēma uzņēma Hansgrohe SE balvu, SMU “Choko bliss” un “Lailo” – dāvanu no veikala-darbnīcas „I.DILLE”, SMU “LatnaTea”, “Toys for children”, “BioBoo”, “LuvBloom”, “HappyOcyopus” – balvas no Swedbank.

Skolēnu mācību uzņēmums (SMU) ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. SMU mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē – skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus. SMU nav juridiska statusa – tos pārstāv Junior Achievement Latvia un skola. SMU konsultē un atbalsta SMU konsultanti/biznesa konsultanti.

Skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņi CITS BAZĀRS notiek Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) īstenotā ERAF projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, un to rīko Latvijas lielākā izglītības organizācija Junior Achievement Latvia (JA Latvia) sadarbībā ar ilggadējo atbalstītāju Swedbank.