Izglītība Interešu izglītība
bilde

Festivāls “Saules ritmi” notika 13. martā Bauskas Kultūras centrā, kur pulcējās 14 skolu skolēni un 11 Bauskas Bērnu un jauniešu centra pulciņu pārstāvji. Festivāla noslēguma pasākumā skolēni demonstrēja pašu modelētus tērpus un klātesošie varēja baudīt Bauskas Mūzikas un mākslas skolas, Vecumnieku vidusskolas 1. - 4.klases meiteņu kora un Bauskas Valsts ģimnāzijas ansambļa muzikālos priekšnesumus – pūšaminstrumentu un vijoles skaņas, kā arī dažādās melodijās izdziedātas dziesmas, bet ar raitiem deju soļiem priecēja deju kolektīva “Mēmelīte” audzēkņi.

Pirms festivāla noslēguma koncerta, visas dienas garumā Bauskas Bērnu un jauniešu centra Sarkanajā mājā notika pērlīšu atslēgu piekariņu radošās darbnīcas un mini sacensības Trases automodelismā. Dzeltenajā mājā varēja darboties tehniskajā modelēšanā, pīt un vīt rokassprādzes, kā arī ar priekšnesumu priecēja Bauskas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi ar “Mazās Muižas” teatralizēto lekciju “Galantās modes nianses”.

Festivāla galvenajā daļā tika apbalvoti žūrijas balsojumā labākie izstādes “Saules ritmi” darbu autori. Izstādē varēja baudīt pašu bērnu veidotus mākslas darbus – stikla un māla veidojumus, zīmējumus, pītus un austus izšuvumus, lodēšanas tehnikas un telpiskās figūriņas darbus, kā arī pat tērpu kolekcijas. Darbus Bauskas muzejā var apskatīt vēl līdz 3. aprīlim.

Žūrijā strādāja:

• Elga Grīnvalde – gleznotāja;
  • Inese Mežkaze – restauratore, skolotāja;
  • Sandra Mieze – Valsts izglītības satura centra Nemateriālās kultūras mantojuma un ilgtspējīgas attīstības projektu nodaļas vecākā eksperte

Atbalstītāju simpātiju balvas ieguva:

• SIA “Gusto” -   Jūlija Vasaraudze “Saules raksti pļaviņā”. Vecumnieku vidusskola. Skolotāja - Zoja Demeškeviča.
  • Tautas lietišķās mākslas studija “Bauska” – Kate Aleksandra Baltgalve “Cerība”. Vecsaules pamatskola. Skolotāja - Agate Vītola
  • Laikraksts “Bauskas Dzīve”  - Bauskas BJC Modernās amatniecības pulciņa kopdarbs “Saules deja”. Skolotāja - Maija Lauriņa – Rimicāne
  • Bauskas BJC Medijpratību grupa – Amēlija Kanašķe, Maija Začesta  “Uzvelc sauli”. Bauskas Valsts ģimnāzija. Skolotājs - Bruno Bahs.
  • Bauskas novada Jaunatnes nodaļas vadītāja Līga Briģe - Reinis Sejs, Dace Korale.  Dekoratīvi trauki – Bauska, Iecava, Rundāle, Vecumnieki. Zālītes pamatskola. Skolotāja - Dace Zauere.
  • Laura Matilde Ikerte – Samanta Jode “Pavasara deja”. Bauskas BJC Stikla darbnīca. Skolotāja  - Maija Lauriņa – Rimicāne.
  • Laura Matilde Ikerte – Bauskas BJC Dari, darini, darbojies pulciņa kopdarbs “Ziemas saules ķērājiņi”. Skolotāja - Iveta Memmena
  • Laura Matilde Ikerte  - Ralfs Borkovskis, Gabriela Sosnovska, Rūta Bračka “Saules brilles”. Bauskas BJC pavediena tēlniecības pulciņš. Skolotāja - Indra Liepa.
  • Elga Grīnvalde – Enija Jete Bišofa “Ziemas saulīte”. Pilsrundāles vidusskola. Skolotāja Aija - Ušerovska.

Festivālā “Saules ritmi” piedalījās:

• Bauskas Valsts ģimnāzija, skolotāji Liena Vanaga, Dace Šķirpo, Bruno Bahs;
  • Bauskas pilsētas pamatskola, skolotāja Daiga Sējēja;
  • Codes pamatskola, skolotāja Santa Dručka;
  • Griķu pamatskola, skolotāja Olita Dzelzkalēja;
  • Iecavas pamatskola, skolotājas Olita Dzelzskalēja un Regīna Eihmane;
  • Īslīces pamatskola, skolotāja Laima Oborune;
  • Misas pamatskola, skolotāja Lāsma Skābuliņa;
  • Pilsrundāles vidusskola, skolotāja Aija Ušerovska;
  • Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines struktūrvienība, skolotāja Aija Ušerovska;
  • Skaistkalnes vidusskola, skolotāja Diāna Zeltiņa;
  • Uzvaras pamatskola, skolotāja Daiga Sējēja;
  • Vecumnieku vidusskola, skolotājas Andra Rušmane un Zoja Demeškeviča;
  • Vecsaules pamatskola, skolotāja Agate Vītola;
  • Zālītes pamatskola, skolotāji Tatjana Šlikaite un Juris Bidzāns;
  • Bauskas Bērnu un jauniešu centrs:
    • Animācijas studija, Modernā amatniecība, Stikla darbnīca, skolotāja Maija Lauriņa – Rimicāne;
    • Ādas priekšmetu izgatavošanas darbnīca, skolotāja Ieva Bronko – Pastore;
    • Dari, darini, darbojies, skolotāja Iveta Memmena;
    • Gleznošana, skolotāja Aiva Linkeviča;
    • Keramikas darbnīca un Mālošana, skolotāja Laima Oborune;
    • Leļļu darbnīca “Kamolītis” un Elektrodarbnīca, skolotāja Ilze Krieviņa;
    • Tekstildizains, brīvā laika studija un pavediena tēlniecība, skolotāja Indra Liepa.