Iecava SIA Bauskas slimnīca Veselība

Valsts asinsdonoru centra izbraukums uz Iecavas kultūras namu plānots 23. februārī no plkst. 10.00 līdz 13.00. Savukārt nākamā asins donoru diena Bauskas slimnīcā norisināsies 5. martā no plkst. 10.00 līdz 14.00 poliklīnikas 3. stāva zālē.

Iesaistoties asinsdonoru kustībā, ir iespēja palīdzēt nelaimē nonākušajiem, kam nepieciešamas asinis. Viena asins deva var izglābt ceļu satiksmes negadījumā cietušo, pacientu ar apdegumiem un palīdzēt vēža slimniekam. Bez donoru ziedotajiem asins komponentiem daudzos gadījumos ārsti nevar palīdzēt smagi slimiem pacientiem.

Asinis ir nepieciešamas operācijas laikā, pacientiem ar akūtām asiņošanām, kā arī onkoloģisko, hematoloģisko u.c. pacientu ārstēšanā. Iesaistoties asinsdonoru kustībā, tev ir iespēja palīdzēt nelaimē nonākušajiem. Starp šiem cilvēkiem jebkurā brīdī vari būt arī tu, tādēļ nestāvi malā, bet palīdzi!

Lai dotos uz asins ziedošanas vietu, galvenais ir laba pašsajūta un vēlme palīdzēt. Pēc reģistrēšanās potenciālajam donoram jāaizpilda neliela anketa, kam seko saruna ar ārstu, temperatūras un asinsspiediena mērījumi, kā arī hemoglobīna pārbaude. Ja visi rādītāji ir labi, tad donors aicināts doties uz asins ziedošanu.

Lai ziedotu asinis, līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pasei, personas apliecībai (eID) vai jebkurai citai personu identificējošai apliecībai, kas satur šādu informāciju – personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto.

Vairāk par donoru kustību: www.vadc.lv.

Kas jāzina par asins ziedošanu