A18 pārbūves 1.kārta

Bauskas novada pašvaldība 2023. gada 25. maijā saņēma Satiksmes ministrijas vēstuli ar aicinājumu pašvaldībām iesniegt investīciju projektu pieteikumus atbilstoši Ministru kabineta 2023. gada 16. maija rīkojumam „Par Satiksmes ministrijas atzinumu sniegšanu par pašvaldību iesniegtajiem ceļu būvniecības projektiem aizņēmuma saņemšanai”.

Pašvaldības autoceļš V18 „Plūdoņi–Bērziņi” atrodas Iecavas pagasta Zorģu ciemā. Autoceļu izmanto privātmāju un lauksaimniecības zemju piekļuvei, kā arī skolēnu pārvadājumiem. 2022. gadā ir veikta autoceļa pārbūves 1. kārta. Atbilstoši izstrādātajam būvprojektam, ir nepieciešams veikt ceļa pārbūves 2. kārtu - karstā asfalta dilumkārtas izbūvi visā garumā, aku vāku regulēšanu seguma līmenī un labiekārtošanu.

Bauskas novada domes deputāti 29. jūnija sēdē pieņēma lēmumu uzdot pašvaldības iestādes „Bauskas novada administrācija” Attīstības un būvniecības departamenta Attīstības un plānošanas nodaļai sagatavot un līdz 2023. gada 6. jūlijam iesniegt investīciju projektu „Autoceļa A18 „Plūdoņi-Bērziņi” pārbūves 2. kārta” Satiksmes ministrijā atzinuma saņemšanai.

Investīciju projekta apstiprināšanas gadījumā paredzēts ņemt ilgtermiņa aizņēmumu 2023. gadā 92 081,21 EUR apmērā no Valsts kases.

Investīciju projekta īstenošanai ir veiktas iepirkuma procedūras. Atbilstoši iepirkuma rezultātiem projekta būvdarbu izmaksas, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), ir 106 860,69 EUR, autoruzraudzība 592,90 EUR, būvuzraudzības izmaksas 877,25 EUR, kas kopā ir 108 330,84 EUR.