Iedzīvotāju konsultatīvās padomes

Ar mērķi veicināt vietējās sabiedrības saikni ar pašvaldību, nodrošināt iedzīvotāju interešu pārstāvību, sekmēt efektīvu, atklātu un atbildīgu sabiedrības iesaistīšanos ir izveidotas iedzīvotāju konsultatīvās padomes Vecumnieku un Iecavas apvienības pārvaldes teritorijā.

Iedzīvotāju konsultatīvās padomes sastāvs nokomplektēts Valles pagastā un Iecavas pilsētā.

Valles pagasta iedzīvotāju konsultatīvās padomes vēlēšanās 30. janvārī piedalījās 60 cilvēki. Iedzīvotāju konsultatīvā padome ievēlēta 12 cilvēku sastāvā:

• Ilona Idere Bankova,
  • Jānis Bruševics,
  • Ruta Cinovska,
  • Brigita Čebatarova,
  • Inga Dilēviča,
  • Jēkabs Kirkils,
  • Ilze Ķikure,
  • Indra Martinska,
  • Inese Ročāne,
  • Judīte Zālmane,
  • Gita Zemīte,
  • Jānis Zvirbulis.

Kopsapulce Iecavas pilsētas iedzīvotāju konsultatīvās padomes ievēlēšanai norisinājās 31. janvārī Iecavas kultūras namā. Līdz tam savu kandidatūru dalībai padomē bija atsaukuši Vēsma un Gundars Dzeņi. Kopsapulces dalībnieki vienojās, ka padome tiks izveidota septiņu cilvēku sastāvā. Balsošanā piedalījās 36 iedzīvotāji un pauda atbalstu visiem septiņiem izvirzītajiem kandidātiem. Tādējādi padomē ievēlēti:

• Jānis Briģis,
  • Andris Jarusovs,
  • Nataļja Kartiševa,
  • Arta Kauķe,
  • Iveta Klints,
  • Matīss Ruša,
  • Gatis Štolcers.

Ievēlēto locekļu motivācija strādāt padomē ir dažāda: pašvaldības administratīvās teritorijas labiekārtošana, pašvaldības teritorijā esošā kultūras mantojuma saglabāšana, vēlme pārstāvēt konkrētu apdzīvoto vietu, attīstot tās teritoriju, un citu iedzīvotājiem svarīgu jautājumu risināšana.

Februārī visās 13 teritorijās, kurās ir ievēlēta iedzīvotāju konsultatīvā padome, padomes locekļiem tiks organizēta tikšanās ar Bauskas novada pašvaldības vadības komandu, lai pārrunātu turpmāko sadarbību, kā arī veicinātu vienotu izpratni par padomes funkcijām, uzdevumiem, savstarpēju kontaktu apmaiņu un tīklošanos.

Bauskas pilsētā, Brunavas pagastā, Codes pagastā, Dāviņu pagastā, Iecavas pagastā, Vecsaules pagastā un Viesturu pagastā vēl nav saņemts nepieciešamais iedzīvotāju konsultatīvās padomes locekļa kandidātu pieteikumu skaits. Tāpēc Bauskas novada pašvaldība turpinās pieņemt pieteikumus, līdz būs sasniegts saistošajos noteikumos noteiktais kandidātu skaits.