Bauskas novads Kultūra Tūrisms
tic satiec bausku
Foto: Bauskas novada Tūrisma informācijas centrs

Klāt ir decembris un līdz ar to arī jaunākais Bauskas novada pašvaldības veikums – kultūras un tūrisma ceļvedis Bauskas novadā „Satiec Bausku!”. Brošūra veltīta kultūras un tūrisma norisēm Bauskas novadā trīs ziemas mēnešos – decembrī, janvārī un februārī.

Ceļveža lappusēs uzzināsi, ka arī ziemā ir ļoti daudz iemeslu, lai izkustētos no mājas. Spēj tik izvēlēties sev tīkamāko!

Kā izgaismot ziemas vakarus ar skaistiem notikumiem Bauskas pilī? Muzeja kolektīvs aicina ne tikai izzināt pils noslēpumus, decembrī un februārī piedaloties Senā dzīvesveida skolas nodarbībās, bet arī izbaudīt grupas FRAMEST koncertu 17. decembrī vai iejusties Livonijas laika Ziemassvētku ballē 29. decembrī.

Savukārt Bauskas muzejs apmeklētājus aicina uzzināt, kur mājo Ziemassvētku brīnums. Izstādē varēsi apskatīt visdažādākos Ziemassvētku rotājumus, dāvanu kārbiņas un apsveikuma kartītes, bet radošajās darbnīcās izgatavot kādu oriģinālu un skaistu dāvanu.

Brošūrā izlasīsi, kādus Ziemassvētku gaidīšanas pasākumus Bauskas Rātslaukumā sarūpējis Bauskas Kultūras centrs. Egles iedegšana, iknedēļas tirdziņi, daudzveidīga muzikālā programma un iespēja satikt pašu Ziemassvētku vecīti un rūķus priecēs ikvienu pilsētas apmeklētāju. Izdevumā arī par to, kā gūt mazliet citādus svētku iespaidus. Iecavas kultūras nams 26. decembrī aicina Iecavas parkā baudīt mūzikas un gaismas spēles, lāzeru šovu, izgaismotus vides objektus un multimediālus brīnumus.

Ceļvedī lasāmas intervijas ar divu titula „Gada tūrisma pakalpojumu sniedzējs” saņēmējiem 2022. un 2023. gada konkursā „Bauskas novada uzņēmēju gada balva”. Mazmežotnes muižas īpašniece Iveta Burkāne un atpūtas kompleksa „Miķelis” kolektīvs stāsta ne tikai par sasniegumiem un ziemas piedāvājumu, bet arī sniedz noderīgus padomus tiem, kas par tūrisma objekta izveidi vēl tikai sapņo.

Tikpat noderīga būs arī brošūrā ievietotā informācija par vietām, kur rīkot seminārus un korporatīvos pasākumus, labumiem, ko piedāvā vietējie mājražotāji un amatnieki, labjūtes pakalpoju­mu sniedzējiem, kuri aicina atpūsties un atgūt spēkus pēc darba ikdie­nas.

Brošūras lappusēs savā pieredzē - ko redzēt, ko nogaršot un ko darīt Bauskas novadā – dalās trīs sabiedrībā zināmas personības: grupas „Bekars” un šova „X Faktors” dalībnieks Armands Rutkovskis, Stratēģiskās komunikācijas ko­ordinācijas departamenta Strat­Com analītiķe, globālās drošības pētniece, Instagram konta @montatalkssecurity autore Monta Zaumane un piemājas saimniecības „Padegas” saimniece Viesturu pagastā,

raidījuma „Īstās latvju saimnieces” 2021. gada un 2023. gada sezonas dalībniece Sandra Icaka. Noteikti gūsi iedvesmu jauniem garšas piedzīvojumiem vai apskates vērtiem braucieniem.

Ziemas ceļvedi papildina arī aizraujoši Rundāles stāsti. Uzzināsi, ko vēsta leģenda par Rundāles ozoliem un kas neparasts mājo unikālajā dabas veidojumā „Ozoldārzs”. Turpat arī stāts par milzu līdaku Dzirnavu ezerā, kur tīkla zveju sarīkojis pats grāfs Pēteris Šuvalovs.

Izdevumā uzzināsi, kā 10. februārī ar tradicionālajām Meteņdienām plānots pieskandināt Vecumniekus. Uz budēļu gājienu, ugunsbumbas ripināšanu, putras ēšanu un uguns šovu aicināti visi interesenti.

Brošūrā publicēts novada nozīmīgāko pasākumu kalendārs ziemas mēnešiem.

Kultūras un tūrisma ceļvedis lasīšanai pieejams Tūrisma informācijas centrā, novada bibliotēkās, ēdināšanas vietās, naktsmītnēs, kā arī lielākajos apskates objektos.

Izdevuma mērķis ir sniegt novada iedzīvotājiem un viesiem mūsdienīgu, saistošu un aktuālu informāciju, kā arī popularizēt tūrisma un kultūras dzīvi Bauskas novadā.

Izdevums elektroniski lasāms šeit