Der zināt

Baltu vienības dienas ietvaros Jonišķos tiek pasniegtas tūrisma akcijas “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!” 2022 balvas.

Šī gada 17.septembrī akcijas dalībnieki, viņu atbalstītāji, iesaistīto pašvaldību vadītāji un tūrisma speciālisti pulcējās Jonišķu rajona biznesa un tūrisma informācijas centrā. Draudzīgā atmosfērā tika iepazīti akcijas dalībnieki, noskaidrotas viņu domas par šī gada akciju. Akcijas dalībnieki atzina, ka kopumā akcija šogad bijusi interesantāka, jo bijis arī jāpadomā par uzdevuma atrisinājumu un pareizām atbildēm. Par interesantāko akcijas objektu šogad tika atzīta Biržu rajona Milišiūnai aitu ferma, jo īpaši tāpēc, ka saimnieks katram dalībniekam veltījis laiku īpašai ekskursijai, bet latviešu ceļotājus pārsteidzis ar labām latviešu valodas zināšanām. Otrs interesantākais, bet tai pašā laikā arī sarežģītākais objekts bijis skulptūru grupa “Laikmeta griežos” Iecavā. Akcijas dalībniekiem bijis ilgi jāskatās un jādomā, kāds dzīvnieks attēlots skulptūrā, taču beigās atbilde bijusi pareiza.

Jonišķu biznesa un tūrisma informācijas centra vadītājas mudināti,  visi klātesošie kopīgi devās uz balvu pasniegšanas ceremoniju – Jonišķu rajona pašvaldības laukumu, kur tos sagaidīja Jonišķu pašvaldības delegācija, preses pārstāvji un balvas – četri velosipēdi un četri elektriskie skrejriteņi.

Balvu pasniegšana šogad bija īpaša, jo tā notika  Baltu vienības dienas ietvaros, kur ar plašu pasākumu programmu šogad tika organizēta Jonišķos, un tūrisma akcija “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!” balvu pasniegšanas ceremonija bija pirmais pasākums tās ietvaros.  Akciju ar uzrunu atklāja Jonišķu rajona pašvaldības priekšsēdētājs Vitalijus Gailijus, uzsverot šīs dienas īpašo nozīmīgumu un Baltu tautu kopīgo uzvaru Saules kaujās, kura bija iespējama tikai apvienojot spēkus. Jonišķu mērs uzsvēra, ka kopīga sadarbība ir nozīmīga arī mūsdienās un savu pienesumu dod arī mūsu novadu kopīgā tūrisma akcija.

Pēc uzrunas Bauskas novada Tūrisma informācijas centra un projekta vadītāja Inese Turkupole-Zilpure aicināja balvu ieguvējus un pašvaldību vadītājus uz balvu pasniegšanu. Pasākuma noslēgumā savu uzrunu teica arī Bauskas novada pašvaldības priekšsēdētājs Aivars Okmanis, uzsverot, akcijas nozīmīgumu tūrisma un mūsu pašvaldību sadraudzības pamatā. Noslēgumā Inese Turkupole-Zilpure pateicās pašvaldībām par piešķirto finansējumu,  iesaistītajiem Tūrisma informācijas centru speciālistiem par ieguldīto darbu,  iesaistītajiem uzņēmējiem par dāvanu karšu nodrošināšanu, lai akcijas dalībniekiem atkal un atkal būtu iemesls un vēlme apciemot Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku, Jonišķu, Pakrojas, Pasvales un Biržu apkārtni. Pasākums noslēdzās ar kopīgu fotografēšanos un sajūsmu par iegūtajām balvām.

Dienas otrajā pusē Tūrisma informācijas centra vadītāja ar prezentāciju piedalījās Šauļu tūrisma informācijas centra organizētajā Tūrisma forumā, kurā klātesošos iepazīstināja ar tūrisma akcijas “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!” mērķiem un ieguvumiem. Pasākumā piedalījās arī projektu vadītāja Antra Bagone, dibinot kontaktus ar potenciālajiem projekta partneriem, lai nākošajā gadā kopīgi startētu Latvijas  - Lietuvas programmas izsludinātajā projektu konkursā.

Galvenās balvas no Lietuvas pašvaldībām ieguva:

Velosipēdu no Biržu pašvaldības - Dāvis Arājs;
Velosipēdu  no Jonišķu pašvaldības -   Ilze Kēze;
Elektrisko skrejriteni   no Pasvales pašvaldības -  Jānis Mičulis;
Elektrisko skrejriteni  no Pakrojas pašvaldības -  Māris Kazāks;

Galvenās balvas no Latvijas Bauskas novada pašvaldības ieguva:

Velosipēdu -  Robertas Noreika;
Velosipēdu  - Rima Matulioniene;