13. aprīlī pirmajā sanāksmē pulcējās kolektīvā iesnieguma izskatīšanas komisija par 2023. gada 17. martā Bauskas novada pašvaldībā reģistrēto kolektīvo iesniegumu “Par Bauskas novada domes 2023. gada 23. februāra lēmuma Nr. 53 “Par SIA  “Bauskas ūdens”,  SIA “Bauskas siltums”, SIA “Vides serviss”, sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Dzīvokļu komunālā saimniecība”, sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Iecavas siltums”, sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Mūsu saimnieks” un sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Kūdrinieks” reorganizācijas procesa uzsākšanu” atcelšanu”, kuru ir parakstījuši 914 iesniedzēji.

Ar domes lēmumu izveidota komisija

2023. gada 30. marta domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu izveidot kolektīvā iesnieguma izskatīšanas komisiju, kurai trīs mēnešu laikā jāsniedz ziņojums domei par iesnieguma virzību.

Komisija darbojas šādā sastāvā:

• Komisijas priekšsēdētājs: Ivars Romānovs, Bauskas novada pašvaldības izpilddirektors;
  • Komisijas priekšsēdētāja vietniece: Ina Eiduka, Bauskas novada pašvaldības iestādes “Bauskas novada administrācija” Audita un kapitālsabiedrību uzraudzības nodaļas auditore;
  • Vanda Vēvere, kolektīvā iesnieguma iesniedzēju pilnvarotā persona;
  • Līga Vasiļauska, Bauskas novada pašvaldības iestādes “Bauskas apvienības pārvalde” vadītāja;
  • Dace Šileika, Bauskas novada pašvaldības iestādes “Vecumnieku apvienības pārvalde” vadītāja;
  • Aigars Sietiņš, Bauskas novada pašvaldības iestādes “Rundāles apvienības pārvalde” vadītājs;
  • Normunds Vāvers, Bauskas novada pašvaldības iestādes “Iecavas apvienības pārvalde” vadītājs;
  • Indra Latviete, Bauskas novada pašvaldības iestādes “Bauskas novada administrācija” Ekonomikas un finanšu departamenta vadītāja;
  • Evita Grigorjeva, Bauskas novada pašvaldības iestādes “Bauskas novada administrācija” Juridiskās nodaļas vadītāja;
  • Ziedonis Jankužs, Bauskas novada pašvaldības iestādes “Valles pašvaldības aģentūra” direktors;
  • Ilmārs Rūsis, SIA “Bauskas siltums” valdes loceklis;
  • Uģis Saukums, SIA “Vides serviss” valdes loceklis;
  • Andis Kaspars, SIA “Kūdrinieks”, SIA “Iecavas siltums”  valdes loceklis.

Uzdod sagatavot skaidrojumu

Komisijas priekšsēdētājs klātesošos iepazīstināja ar izveidojušos situāciju un komisijas uzdevumiem.

Komisijas dalībniekiem diskutējot un uzklausot kolektīvā iesnieguma iesniedzēju pilnvarotās personas Vandas Vēveres argumentus un ierosinājumus, pašvaldības speciālistiem uzdots sagatavot skaidrojumu un prezentāciju nākamai tikšanās reizei, kas notiks 19.maijā.

Prezentācijā jāatspoguļo ekonomiskie rādītāji un argumenti, kuru rezultātā pieņemts lēmums uzsākt kapitālsabiedrību reorganizācijas procesu. Pašvaldības Juridiskās nodaļas speciālistiem uzdots sagatavot skaidrojumu par lēmuma juridiskā pamatojuma atbilstību tiesiskajiem dokumentiem.