Bauska Der zināt Jaunatne
Saeimas deputāti un Bauskas jaunieši

Pasākuma pirmajā daļā notika Bauskas novada Jaunatnes lietu speciālista Ginta Jankovska un Biedrības "Laiks Jauniešiem" organizētā diskusija par piecām būtiskām tēmām, izmantojot "Pasaules kafejnīcu" metodi. Jaunieši un Saeimas deputāti diskutēja par nākotnes jauniešiem Latvijā, jauniešu līdzdalību politikā, lauku jauniešu iespējām, nevalstiskām organizācijām un to atbalsta mehānismiem, kā arī par jauniešu līdzdalību sabiedrības dzīvē.

Pēc diskusijām biedrības “Laiks Jauniešiem” izveidotā futbola komanda no tās biedriem un Bauskas novada jauniešiem aizvadīja draudzības spēli pret Saeimas deputātiem. Jaunieši futbola laukumā izrādījās spēcīgāki un uzvarēja ar rezultātu 8:4, kā arī uzvarēja pēcspēles sitienu sērijā ar rezultātu 4:3.

futbols Bauskas jaunieši

Pasākums bija veiksmīgs un pozitīvs, piemērs tam, kā jaunieši un politiķi var strādāt kopā, lai risinātu svarīgus jautājumus un veidotu labāku nākotni Latvijai. Bauskas novads un tā jaunieši ir ieguvēji no šī sadraudzības pasākuma. Gan jaunieši, gan Saeimas deputāti izteicās, ka šāda veida pasākumi ir ļoti noderīgi un labprāt tādos piedalītos arī turpmāk, jo mijiedarbība ir nepieciešama.

Saliedēšanās pēcpusdienu - vakaru, apmeklēja nedaudz vairāk kā 60 dalībnieki un varam secināt, ka ledus starp Bauskas novada jauniešiem un lēmumpieņēmējiem ir sakustējies. Jaunieši ir mūsu tagadne un to idejas ir jārealizē un jāatīsta, lai mūsu novadu un valsti padarītu par vēl patīkamāku vietu ikvienam Latvijas pilsonim. Jau nākamnedēļ publicēsim izvērstu atskatu par pasākumu un diskusijās izrunāto.

Biedrības “Laiks Jauniešiem” vadītājs Gints Jankovskis uzskata, ka šāda veida pasākumi maina stereotipus par deputātiem un to personībām - deputāti ir tikai cilvēki. Jaunieši īpaši aktīvi un aizrautīgi iesaistījās diskusijā un sniedza gan mūsu organizācijai, gan pašvaldībai, gan Saeimas deputātiem nozīmīgu informāciju turpmākajam darbam. Strādāsim pie rezultātu apkopojuma, lai tos tekstveidā nodotu pašvaldībai un Saeimai.

No LR Ministru kabineta vai LR Saeimas pasākumu apmeklēja - Jānis Vitenbergs (NA, Satiksmes ministrs) Dāvis Mārtiņš Daugavietis (JV, Saeimas deputāts), Mārtiņš Felss (JV, Saeimas deputāts), Atis Labucis (JV, Saeimas deputāts), Rihards Kols (NA, Saeimas deputāts), Kristaps Krištopāns (LPV, Saeimas deputāts), Artjoms Uršuļskis (Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs), Andis Bāliņš (D.M.Daugavieša deputāta palīgs), Māris Krūmiņš (Saeimas darbinieks).