Kultūra Bauskas novada dome
brunči

Izglītības, kultūras un sporta komitejā 16.augustā deputāti izskatīs lēmuma projektu „Par naudas balvu piešķiršanu tautas mākslas kolektīvu vadītājiem, speciālistiem un koncertmeistariem par kolektīvu sagatavošanu dalībai Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos un ieguldījumu kolektīvu sasniegumu sekmēšanā”.

Bauskas novada pašvaldību Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos pārstāvēja 50 amatiermākslas kolektīvi, kuru veiksmīgu dalību sekmēja amatiermākslas kolektīvu vadītāji, speciālisti un koncertmeistari.

Lai kolektīvi varētu piedalīties Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos, piecu gadu garumā ir veikts intensīvs darbs mēģinājumos, sagatavojot repertuāru un nodrošinot kolektīvu dalību dažādos konkursos, koncertos un skatēs.

“Bauskas novada pašvaldības amatiermākslas kolektīvu darbības un finansēšanas noteikumi” nosaka, ka Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku norises gadā tautas mākslas kolektīvu vadītājiem, speciālistiem un koncertmeistariem ar Bauskas novada domes lēmumu var piešķirt vienreizēju naudas balvu par kolektīva sagatavošanu dalībai Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos un ieguldījumu kolektīva sasniegumu sekmēšanā.

Lai atbalstītu kolektīvu vadītājus, speciālistus un koncertmeistarus un izteiktu pateicību par ieguldījumu svētku tradīcijas stiprināšanā, pašvaldība plāno piešķirt 21 869 euro naudas balvu izmaksai un normatīvajos aktos noteiktajiem nodokļu maksājumiem no pašvaldības 2023.gada budžetā plānotajiem līdzekļiem XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem.

Pēc lēmuma projekta izskatīšanas Izglītības, kultūras un sporta komitejā, tas tiks virzīts arī uz Finanšu komiteju 24.augustā. Lēmums tiks pieņemts domes sēdē 31.augustā.