Jaunums

Akcija „Iepazīsti kaimiņus Zemgalē” tika uzsākta 11.jūnijā un noslēdzās 30.augustā. Pamatojoties uz epidemioloģisko situāciju Latvijā un Lietuvā, katras valsts akcijas dalībnieki šogad tika aicināti ceļot pa savas valsts akcijas objektiem. Akcijas norises laikā dalībniekiem bija jāapmeklē visi 16 (sešpadsmit) savas valsts objekti, kas iekļauti apceļošanas akcijā un virtuālie vārti uz Latvijas – Lietuvas robežas Ādžūni/ Žeimelis. Akcijā varēja piedalīties jebkurš Latvijas un Lietuvas iedzīvotājs, kurš sasniedzis 7 gadu vecumu. Šogad „selfija” bildes ar akcijas objektu bija lejupjāielādē mobilajā aplikācijā Kaimini Zemgale.

Apkopojot rezultātus, redzam, ka šogad akcijā piedalījās 102 akcijas dalībnieki, no tiem 63 no Latvijas un 39 no Lietuvas.  Atbilstoši nolikumam, balvām tika virzīti 66 akcijas dalībnieks jeb 43 dalībnieki no Latvijas un 23 dalībnieki no Lietuvas. Slēdzot aplikāciju, bija patīkami redzēt, ka četri akcijas dalībnieki bija viesojušies arī kaimiņvalstī un lejupielādējuši bildes mobilajā aplikācijā, kas pēc akcijas noteikumiem netika prasīts un nekādas priekšrocības balvu izlozē negarantēja.

Lai noteiktu akcijas uzvarētājus,  šī gada 3.septembrī Bauskas novada pašvaldības iestādē „Rundāles novada dome” klātienē tikās akcijas darba grupas dalībnieki no Latvijas un Lietuvas.

Balvu iegūšanas procedūra

Katrs akcijas dalībnieks tika kodēts ar kārtas numuru.  Šo faktu pārbaudīja darba grupas dalībnieki. Uz kartona lapiņām tika sarakstīti visi Latvijas numuri, kuri tika virzīti balvu izlozei, tad tie tika salocīti, lai nevar redzēt numuru, pēc tam tie tika ievietoti kastītē un rūpīgi samaisīti. Pēc tam tika noteikti Lietuvas puses balvu ieguvēji un uz kartona lapiņām tika sarakstīti visi Lietuvas numuri, kuri tika virzīti balvu izlozei, tad tie tika salocīti, lai nevar redzēt numuru, pēc tam tie tika ievietoti kastītē un rūpīgi samaisīti. Lai neradītu interešu konfliktu, tika noteikts, ka Latvijas balvu izlozes numurus no kastītes izvilks Lietuvas puses pašvaldības darba grupas dalībnieki un Lietuvas puses balvu ieguvējus – Latvijas pašvaldību darba grupas dalībnieki. Pēc tam secīgi notika pati procedūra, kurā tika noteikti balvu ieguvēji atbilstoši Akcijas nolikumam punktam 10. Papildus tika piešķirtas četras pārsteiguma balvas - Dāvanu kartes četriem aktīvākajiem dalībniekiem, kuri apmeklējuši visus akcijas objektus Latvijā un Lietuvā. Dāvanu kartes šiem dalībniekiem nodrošina Rundāles ūdensdzirnavu muzejs, Bauskas pils muzejs, Biržu muzejs un Pakrojas muiža.

BALVU IEGUVĒJI NO LATVIJAS:

1. ANITA KALNIŅA - velosipēds no Bauskas novada pašvaldības;
  2. INESE BOGDANE -   velosipēds no Bauskas novada pašvaldības iestādes „Iecavas novada pašvaldības administrācija”;
  3. EVITA ŠĒFERE -  elektriskais skrejritenis no Bauskas novada pašvaldības iestādes „Rundāles novada dome”;
  4. NATĀLIJA KARTIŠEVA -  elektriskais skrejritenis no Bauskas novada pašvaldības iestādes „Vecumnieku novada dome”.

BALVU IEGUVĒJO NO LIETUVAS:

1. BIRUTE ZELIAUSKIENE - velosipēds no Biržu pašvaldības;
  2. AIVARAS KVASELIS -  velosipēds no Pasvales pašvaldības;
  3. VILMA BRIEDIENE -  elektriskais skrejritenis no Pakrojas pašvaldības;
  4. VAIDOTAS SPUDAS -  elektriskais skrejritenis no Jonišķu pašvaldības.

PĀRSTEIGUMA BALVAS no atbalstītājiem:

1. Pēteris Avsējevs Dāvanu karte (4 personām) no Rundāles ūdensdzirnavu muzeja.
  2. Māris Kazāks Dāvanu karte (ģimenei 4 personām) no Bauskas pils muzeja.
  3. Neringa Balčiunaityte Dāvanu karte (ģimenei 4 personām)  no Biržu pils muzeja.
  4. Eligijus Sidauga Dāvanu karte (2personām) no Pakrojas muižas.

Akcijas noslēgums un balvu pasniegšana notiks 11.septembrī uz Latvijas - Lietuvas robežas Ādžūnos.

Bauskas Tūrisma informācijas centra un projekta vadītāja: „Akcijas organizatoru vārdā pateicos ikvienam, kurš piedalījās šajā pasākumā, bet  sevišķi tiem, kuri akcijā piedalās jau vairākus gadus, jo Jūs esiet īsteni akcijas „fani”!"

Inese Turkupole-Zilpure,
Bauskas TIC un projekta vadītāja