SIA Bauskas novada komunālserviss
Dzintars Cāzers
Par uzņēmuma valdes locekli ar kompetenci kapitālsabiedrības pamatdarbības veikšanā izraudzīts līdzšinējais uzņēmuma pagaidu valdes loceklis Dzintars Cāzers.

31. janvārī notikušajā Bauskas novada pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “Bauskas novada komunālserviss” dalībnieku sapulcē par uzņēmuma valdes locekli ar kompetenci kapitālsabiedrības pamatdarbības veikšanā izraudzīts līdzšinējais uzņēmuma pagaidu valdes loceklis Dzintars Cāzers.

Dalībnieku sapulcē pieņemts lēmums izteikt sadarbības piedāvājumu arī pretendentam, kas izvēlēts kā piemērotākais amatam valdes loceklis ar kompetenci kvalitātes vadībā un klientu apkalpošanā. Ja pretendents piekritīs piedāvājumam, apstiprināšana amatā varētu notikt nākamnedēļ.

Konkursa norise

2023. gada  29. novembrī tika izsludināts atklāts konkurss uz diviem Bauskas novada pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “Bauskas novada komunālserviss” valdes locekļu amatiem: vienu valdes locekli ar kompetenci kvalitātes vadībā un klientu apkalpošanā un vienu valdes locekli ar kompetenci kapitālsabiedrības pamatdarbības veikšanā.

Konkursa pretendentus vērtēja nominācijas komisija, kurā darbojās: nominācijas komisijas vadītājs  Aivars Mačeks, Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks, un komisijas locekļi: Edgars Paičs, Bauskas novada pašvaldības iestādes “Bauskas novada administrācija” vadītājs,  Indra Latviete, Bauskas novada pašvaldības Ekonomikas un finanšu departamenta vadītāja,  Margarita Epermane, pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “Bauskas slimnīca” valdes locekle,  Sandis Dejus, Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācijas izpilddirektors, un  Toms Auškāps, AS “Balticovo” valdes loceklis.

Noteiktajā termiņā uz sabiedrības valdes locekļu amatiem tika saņemti 14 pieteikumi.

Konkursa 1.  kārtā tika veikta valdes locekļu amatu kandidātu iesniegto dokumentu pārbaude - vai ir iesniegti konkursa nolikumā noteiktie dokumenti un to analīze, lai pārbaudītu un izvērtētu kandidātu atbilstību izvirzītajām obligātajām minimālajām prasībām: valsts valodas zināšanas, svešvalodas zināšanas, izglītība, darba pieredze, atbilstība Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma 37. panta ceturtās daļas prasībām un reputācija.

Pamatojoties uz amata pretendentu atlases pirmās kārtas vērtēšanas rezultātiem, nominācijas komisija pieņēma lēmumu piecus kandidātus izslēgt no turpmākas dalības konkursā, savukārt uz konkursa otro kārtu tika uzaicināti deviņi pretendenti.

Konkursa 2. kārtā tika veikta padziļināta kandidātu vērtēšana, veicot kompetenču interviju.

Nominācijas komisijas locekļi intervijā novērtēja kandidāta profesionālo un vispārējo prasmju piemērotību valdes locekļa amata pienākumu pildīšanai (redzējums par sabiedrības darbību, sabiedrības darbības jomu pārzināšana, spējas sniegt kompetentas atbildes uz nominācijas komisijas jautājumiem, komunikācijas prasmes, valdes locekļa amata pienākumu pildīšanai nepieciešamās kompetences).

Apkopojot kandidātu vērtēšanas rezultātus, nominācijas komisija pieņēma lēmumu par atbilstošākajiem atzīt un sabiedrības valdes locekļu amatiem virzīt kandidātus, kuri ieguvuši augstāko vidējo punktu skaitu abās konkursa kārtās kopā. Amata profilam valdes loceklis ar kompetenci kvalitātes vadībā un klientu apkalpošanā izvirzīti divi pretendenti un amata profilam valdes loceklis ar kompetenci kapitālsabiedrības pamatdarbības veikšanā izvirzīti divi pretendenti.

Par nominācijas komisijas pieņemto lēmumu informēts kapitāla daļu turētājs, kurš pieņēma lēmumu par piemērotāko pretendentu apstiprināšanu amatā.