Projekti

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra izteikusi atzinību Bauskas novada pašvaldībai par ieguldījumu projektā “Proti un dari” un novērtējusi programmas vadītājus un mentorus par mērķtiecīgu un rezultatīvu darbu ar jauniešiem. Pievienošanās šim projektam devusi lielisku iespēju jauniešiem pilnveidoties, stiprinot viņu pašvērtējumu un attīstot motivāciju.

Projekts Latvijā darbojās kopš 2016. gada. Tā mērķis bija attīstīt jauniešu prasmes, nodrošinot viņu iesaisti izglītībā un aroda apgūšanā. Lai spētu jauniešiem sniegt atbalstu, bija nepieciešams noteikt attīstības virzienu, izzinot viņu prasmes un iegūto izglītību. Balstoties uz profilēšanas rezultātiem, jauniešiem tika izstrādāta individuāla pasākumu programma.

Dalībniekiem, sadarbojoties ar jaunatnes jomā strādājošajām valsts un pašvaldības, nevalstiskajām un citām organizācijām bija iespēja piedalīties dažādos atbalsta pasākumos:

• Regulārs individuāls mentora (atbalsta personas) atbalsts;
  • Speciālistu konsultācijas (psihologs, karjeras konsultants u.c.);
  • Dalība pasākumos (nometnes, semināri, sporta aktivitātes, kultūras pasākumi);
  • Brīvprātīgā darba aktivitātes;
  • Iesaisti nevalstisko organizāciju un jauniešu centru aktivitātēs, pasākumos un projektos;
  • Profesijas specifikas iepazīšana, tai skaitā vizītes uzņēmumos, lai izvēlētos iegūt profesionālo kvalifikāciju vai apgūt arodu pie amata meistara;
  • Iesaisti vietējās sabiedrības aktivitātēs;
  • Specifiski pasākumi mērķa grupas jauniešiem ar invaliditāti (ar surdotulka, asistenta palīdzību, specializēto transportu);
  • Lekcijas e-vidē par sev interesējošām tēmām vebināros ZOOM u.c. platformās.

Paralēli norisinājās arī bezdarba problēmu risināšana. Projekta ietvaros intensīvi tika pārrunātas darba iespējas dažādās jomās, mācītas darba meklēšanas prasmes, likumdošana un noturēšanās prasmes. Iespēju robežās, jauniešiem tika organizēta saziņa un tikšanās ar atbilstošas profesijas speciālistiem, tā iepazīstinot viņus ar interesējošu profesiju un darba vides specifiku.

Jaunieši ir nākotnes pamats ar lielu potenciālu, enerģiju un inovatīviem risinājumiem, tāpēc pateicamies ikvienam, kurš atbalstīja un iesaistījās šajā projektā – tas radīs pozitīvas pārmaiņas visā sabiedrībā.

Atzinības raksts