ES

Noslēdzies projekts ZE RUNRARO, kura mērķis bija veicināt tūrisma objektu atpazīstamību Bauskas un Smiltenes novados, sadarbojoties ar Zemgales plānošanas reģionu. Projekta aktivitātes Bauskas novadā bija saistības ar kultūrtelpu “Mežotnes baznīca,” Mežotnes pilskalnu un Raunas viduslaiku pilsdrupām Smiltenes novadā. Nepilnos 7 projekta realizēšanas mēnešos izdevās īstenot visas plānotās aktivitātes. Tāpat likts pamats un iegūtas zināšanas, kas nākotnē varētu rezultēties ar jauniem interaktīvu ekspozīciju piedāvājumiem.

Starp projektā sasniedzamajiem rezultātiem minami jaunu kultūras tūrisma pasākumu organizēšana tūrisma nesezonā. “Mežotnes baznīcā” ar a capella izpildījumu uzstājās grupa “Latvian Voices,” kas pulcēja kuplu apmeklētāju skaitu. Jau koncerta laikā, apmeklētājiem bija iespēja saņemt projekta ietvaros iegādātā aprīkojuma pienesumu-telpas apsildi, ko rada infrasarkanie sildītāji. Bez sildītajiem iegādāti ir arī kroņlukturi, LED gaismekļi, bezvadu skaļruņi u.c.

koncerts

Mežotnes pilskalna popularizēšanai ir izstrādāta digitālā ekspozīcija “Mežotnes pilskalna dārgumi,” kas apkopo apskatei arheoloģisko izrakumu priekšmetus, kas iegūti pilskalna teritorijā. Tāpat ir izstrādāts buklets “Mežotnes pilskalns” angļu un latviešu valodās.

Arī Smiltenes novada Raunā īstenots plašs klāsts dažādu aktivitāšu – stendi, brošūra, kā arī aktivitātes Raunas popularizēšanai. Vasarā Raunas pilsdrupu pagalmā aizvadīts Sonoras Vaices un Štrausa stīgu kvarteta koncerts. Iegādāts tehniskais aprīkojums, kas arī turpmāk ļaus īstenot arvien plašāku kultūras un tūrisma programmas realizāciju pilsdrupās. Tā piemēram, iegādāta mobilā skatuve, LED prožektori, tūrisma plūsmas skaitītājs u.c. Lai pilsdrupu apmeklētāji gūtu vēl plašāku ieskatu par laiku, kad pils apdzīvota, iegādātas izstāžu planšetes “Raunas pils arheoloģiskās senlietas”.

Zemgales plānošanas reģions, kā viens no projekta partneriem, īstenoja ar publicitāti saistītus pasākumus. Proti, projekta laikā publicēta informācija par Bauskas un Smiltenes novada pašvaldībām žurnālos “Ieva”, “Ilustrētā pasaules vēsture” un “GEO”, kā arī lidsabiedrības “airBaltic” ikmēneša lidojumu žurnālā “Baltic Outlook”. Savukārt, lai popularizētu arī citas Zemgales plānošanas reģiona pašvaldības, žurnālos “Ieva”, “Ievas stāsti” un “Privātā dzīve” publicēti raksti par Jelgavas pilsētu, Jelgavas, Dobeles, Bauskas, Jēkabpils un Aizkraukles novadiem.

Tāpat augusta izskaņā organizēts pieredzes apmaiņas brauciens 30 tūrisma objektu pārstāvjiem un speciālistiem no projektu partneru un Zemgales plānošanas reģiona pašvaldībām. Vairāku dienu garumā iepazīti tūrisma un kultūrvēsturiskie objekti Viļņas apgabalā Lietuvā.

Viena no pēdējām Zemgales plānošanas reģiona īstenotajām aktivitātēm bija tiešsaistes apmācības "Tūrisma un kultūrvēsturisko objektu interaktīvās ekspozīcijas."

attēls

Aizvadīts arī projekta noslēguma pasākums ar projektā iesaistītajām pusēm. Tajā klātesošie dalījās ar paveikto un galvenajām atziņām.

Projekts “ZE RUNRARO” tiek īstenots pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam ietvaros un to līdzfinansē Eiropas Savienība. Projekta kopējais finansējums 130 227,05 EUR. Projekta ilgums – 7 mēneši. Plašāk par projektu: https://ej.uz/22y5

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Bauskas novada pašvaldība un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.