Jaunums
Noslēgusies tūrisma akcijas „Iepazīsti kaimiņus Zemgalē" piektā sezona.

2021.gada 11.septembrī ar balvu – elektrisko skrejriteņu un velosipēdu – pasniegšanu uz Latvijas un Lietuvas robežas Īslīces pagasta Ādžūnos noslēdzās jau par tradīciju kļuvusī tūrisma akcija „Iepazīsti kaimiņus Zemgalē”. Piecu gadu laikā, kopš akcijas idejas dzimšanas 2017.gadā, tā ieguvusi pastāvīgo atbalstītāju loku, kurus Bauskas Tūrisma informācijas centra (TIC) vadītāja Inese Turkupole – Zilpure mīļi dēvē par akcijas lielākajiem faniem.

Lai pasniegtu balvas veiksmīgākajiem akcijas dalībniekiem, valsts pierobežā bija pulcējušies visu akcijā iesaistīto pašvaldību pārstāvji. Pasākuma atklāšanā, uzrunājot klātesošos, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis izteica gandarījumu, ka, neskatoties uz tūrisma ierobežojumiem, kādus jau otro gadu piedzīvojam Covid 19 infekcijas izplatības dēļ, tūrisma akcija norit un spēj pulcēt pierobežas pašvaldību apceļotājus.

Kā Bauskas novada domes priekšsēdētājs, tā arī Pakrojas rajona mēra vietnieks Virginijus Kacilevičius pauda cerību, ka nākamajā tūrisma sezonā ikvienam būs iespēja brīvi ceļot un baudīt kā savas valsts, tā pārrobežu tūrisma piedāvājumu.  

Arī Bauskas TIC vadītāja Inese Turkupole - Zilpure apstiprināja, ka ierobežojumi ir atstājuši ietekmi uz akcijas dalībnieku skaitu, tas ir mazāks kā iepriekšējos gadus. Viņa pateicās ikvienam akcijas dalībniekam un pauda gandarījumu, ka par dalībnieku izdomu. Viņi akcijas objektus apmeklējuši, izmantojot visdažādākos pārvietošanās veidus – gājuši kājām, braukuši ar velosipēdiem, automašīnām, turklāt darījuši to arī diennakts tumšajā laikā. Bijuši arī tādi dalībnieki, kuri, neskatoties uz to, ka šogad akcijas ietvaros nebija prasīts apmeklēt objektus pārrobežā, to tomēr bija veikuši un fotogrāfijas augšupielādējuši akcijas aplikācijā.

Akcija „Iepazīsti kaimiņus Zemgalē” tika uzsākta 11.jūnijā un noslēdzās 30.augustā. Akcijas norises laikā dalībniekiem bija jāapmeklē visi sešpadsmit savas valsts objekti, kas iekļauti apceļošanas akcijā un virtuālie vārti uz Latvijas – Lietuvas robežas Ādžūni/ Žeimelis un fotogrāfijas jāuzlādē mobilajā aplikācijā Kaimini Zemgale. Šogad akcijā piedalījās 102 dalībnieki, no tiem 63 no Latvijas un 39 no Lietuvas. Cīņā par balvām iesaistījās 66 dalībnieki, kuri, piedaloties akcijā, bija izpildījuši nolikuma noteikumus.

Balvu ieguvēji no Latvijas:

 1. Anita Kalniņa - velosipēds no Bauskas novada pašvaldības;
 2. Inese Bogdane - velosipēds no Bauskas novada pašvaldības iestādes “Iecavas novada pašvaldības administrācija”;
 3. Evita Šēfere - elektriskais skrejritenis no Bauskas novada pašvaldības iestādes “rundāles novada dome”;
 4. Natālija Kartiševa - elektriskais skrejritenis no Bauskas novada pašvaldības iestādes “Vecumnieku novada dome”;

Balvu ieguvēji no Lietuvas:

 1. Birute Zeliauskiene - velosipēds no Biržu pašvaldības;
 2. Aivaras Kvaselis - velosipēds no Pasvales pašvaldības;
 3. Vilma Briediene - elektriskais skrejritenis no Pakrojas pašvaldības;
 4. Vaidotas Spudas - elektriskais skrejritenis no Jonišķu pašvaldības;

Pārsteiguma balvas no atbalstītājiem:

 1. Pēteris Avsējevs - Dāvanu karte (4 personām) no Rundāles ūdensdzirnavu muzeja.
 2. Māris Kazāks - Dāvanu karte (ģimenei 4 personām) no Bauskas pils muzeja.
 3. Neringa Balčiunaityte - Dāvanu karte (ģimenei) no Biržu pils muzeja.
 4. Eligijus Sidauga - Dāvanu karte (2personām) no Pakrojas muižas.

Akcijas „Iepazīsti kaimiņus Zemgalē” mērķis ir latviešus un lietuviešus iepazīstināt ar pierobežas tūrisma objektiem un pasākumiem. Maršrutu un akciju kopš 2017. gada veido un organizē astoņas vietvaras – Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku novada pašvaldības Latvijā un Biržu, Pasvales, Pakruojas un Jonišķu rajona pašvaldības Lietuvā. Nu, pēc ATR, Latvijas puses vietvaras apvienojušās vienā- Bauskas novada pašvaldībā!

Plašāks fotoieskats akcijas balvu pasniegšanas pasākumā šeit

Ieva Šomina, 
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja