Der zināt

22. februārī Vecumnieku Mūzikas un mākslas skola (VMMS) nosvinēja piebūves spāru svētkus, kuros piedalījās skolas direktore un darbinieki, Bauskas novada pašvaldības pārstāvji, projektētāji un būvnieki.

Spāres jumta nesošajā konstrukcijā ir galvenais elements, un ar to uzsliešanu ēka iegūst kopskata veidolu. Spāru svētkos tradicionāli būves saimnieki izsaka atzinību projektētājiem, būvuzraugiem un celtniekiem par līdz šim paveikto, bet būvnieki ēkas augstākajā punktā paceļ spāru vainagu. Izrādot pateicību celtniekiem, saimnieki klāj svētku galdu.

VMMS direktore Iveta Lavrinoviča spāru svētkos pateicās visiem, kas ir iesaistījušies šai procesā. Iveta atklāja, ka piebūves pirmsākumi meklējami 2017. gadā un rosīšanās, kas sākās pirms pusgada ir vainagojusies. Paveikts jau ir daudz, bet daudz vēl ir arī darāms, kopā mēs to paveiksim.

Vecumnieku pagasta nodaļas vadītājs Lauris Mediņš uzrunā skolas direktorei novēlēja pa stabilām nošu līnijām veiksmīgi nonākt līdz Do, viņš atklāj, ka pašlaik skolas piebūve esot uz Mī, Mī diēza.

Projektā tiks veikta ēkas 1.stāva un inženierkomunikāciju pārbūve, uzcelta piebūve, tādējādi atrisinot telpu trūkumu un nodrošinot pilnvērtīgu mācību programmu realizāciju, uzlabojot izglītības pieejamību un pakalpojumu kvalitāti.

Investīciju objekts ir ietverts pašvaldības attīstības programmas investīciju plānā - kvalitatīva izglītības iestāžu materiāli tehniskā bāze un infrastruktūra.

• Būvdarbu veicējs PS “P un P BŪVNIECĪBAS GRUPA”.
  • Būvuzraudzību nodrošina SIA “BŪVES BIROJS”.
  • Autoruzraudzību nodrošina SIA “PBR”.

Kopējās būvdarbu izmaksas sastāda 1 040 472,22 eiro:

• būvniecība - 1 010 129,42 eiro,
  • būvuzraudzība – 15 342,80 eiro,
  • autoruzraudzība - 15 000,00 eiro.

Valsts finansējums 670 254,43 eiro, pašvaldības līdzfinansējums 370 217,79. Projekts tiks īstenots līdz 31.12.2023.

Gija Spula,
Bauskas novada administrācijas