forums

Trešdien, 18.oktobrī, Rundāles pagasta Rundāles ūdensdzirnavās notika Zemgales biznesa forums „Ceļš uz energoefektivitāti”, kuru organizēja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), sadarbībā ar Zemgales plānošanas reģionu (ZPR) un Bauskas novada pašvaldību.

Foruma mērķis ir vienkopus pulcēt enerģētikas nozares pārstāvjus no uzņēmēju, pašvaldības un valsts puses, lai veicinātu savstarpējo sadarbību realizējot enerģētikas jomas ieceres un projektus, kā arī forums sniedz iespēju uzņēmējiem veidot kontaktus, dalīties pieredzē un atrast jaunas sadarbības iespējas.

Klātesošos uzrunāja Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks, Klimata un enerģijas ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Irbe. Par aktualitātēm enerģētikas tirgū vēstīja SIA „Enefit” valdes priekšsēdētājs Krists Mertens, bet par uzņēmējdarbības atbalsta pasākumiem Zemgales plānošanas reģionā informēja ZPR Uzņēmējdarbības centra vadītāja Mairita Pauliņa.

„Forums ir lieliska iespēja vienkopus sanākt speciālistiem no visām iespējamajām pusēm – uzņēmēju vides, pašvaldības un valsts. Šis ir lielisks veids, kā savstarpēji sadarbojoties un vienojoties, var panākt efektīvu risinājumu realizējot iecerēto tā, lai visas puses ir iesaistītas un apmierinātas. Šis process nav viegls, bet šādu diskusiju rezultātā, mēs spēsim radīt un paveikt iecerēto,” tā A. Mačeks.

mačeks

Foruma diskusijas centrālais objekts bija Bauskas industriālā un loģistikas parks (BILP) un tā attīstība nākotnē. Bauskas novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone klātesošos informēja par BILP potenciālu, paveikto līdz šim un iepazīstināja ar aktualitātēm, kuras tiek īstenotas parka popularizēšanā un potenciālo investoru meklējumos.

ZPR Uzņēmējdarbības centra vadītāja Mairita Pauliņa foruma uzņēmējus informēja par centra darbību, tā mērķiem, kā arī iepazīstināja ar paveiktajiem projektiem, plānotajiem atbalsta pasākumiem uzņēmējiem un citas uzņēmējiem svarīgas aktualitātes – atbalsts uzņēmējiem, sadarbība ar pašvaldību, pašvaldības atbalsts uzņēmējiem un citām atbalsta saņemšanas iespējām.

Uz forumā iekļautajām tēmām praktiski lika raudzīties SIA „Kvēle” valdes locekļi Jānis un Ģirts Karpoviči. Viņi uzņēmējus, enerģētikas jomas ekspertus, pašvaldības un valsts iestāžu pārstāvjus iepazīstināja ar redzējumu par to, kādas būs attīstības perspektīva BILP tuvākajos gados, kā arī sniedza savu redzējumu par veicamajiem uzlabošanas darbiem, lai BILP kļūtu efektīvāks un  investoriem pievilcīgāks.

„Aicinu pašvaldību pievērst lielāku uzmanību un veikt reālas darbības, lai sadarbība starp uzņēmēju un pašvaldību būtu efektīvāka, piemēram, atslogojot birokrātisko slogu uzņēmējiem. Nereti uzņēmējs grib un var darīt, bet birokrātija ir tik liela, ka uzņēmējs izvēlas citus projektus, kurus realizēt. Ticu, ka strādājot efektīvāk un praktiskāk, uzņēmējs un pašvaldība var paveikt daudz vairāk,” tiešs bija Jānis Karpovičs.

karpovičs

Foruma otrajā, praktiskajā daļā, enerģētikas jomu pārstāvji diskutēja par BILP identificētajām problēmām, to iespējamajiem risinājumiem.