Bauskas novada pašvaldība
bilde

Bauskas novada domes 28.marta sēdē izskatīti 46 jautājumi. Sēdē piedalījās 14 deputāti, attaisnojošu iemeslu dēļ sēdē nepiedalījās Jānis Kalniņš, Juris Krievs, Rihards Melgailis, Inita Nagņibeda un Līga Rimševica.

Deputāti uzklausīja un pieņēma zināšanai Bauskas novada pašvaldības izpilddirektora Ivara Romānova ziņojumu par aktualitātēm pašvaldības darbā un pieņēma lēmumus 46 jautājumos.

• Deputāti apstiprināja Viduslatvijas reģionālo atkritumu apsaimniekošanas plānu 2024.-2028. gadam. Viduslatvijas reģionā ietilpst: Rīgas valstspilsēta, Ādažu, Bauskas, Ķekavas, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un
    Siguldas novads. Lēmumu pieņem visas reģiona pašvaldības.
  • Pieņemts lēmums par izmaiņām Bauskas novada pašvaldības Administratīvās komisijas sastāvā. 2.aprīlī Sigmas Strautmales vietā darbu sāks Inese Eglīte.
  • Tika apstiprināts Bauskas novada pašvaldības 2023.gada konsolidētais pārskats, kurā sniegta informācija par rezultātiem novada ekonomiskajā un sociālajā attīstībā, par norisēm pašvaldības darbā, īstenotajiem budžeta un finanšu politikas pasākumiem, budžeta līdzekļu izlietojumu pašvaldības funkciju izpildei un Bauskas novada pašvaldības pasākumiem, kas veicina novada līdzsvarotu un ilgtspējīgu attīstību.
  • Deputāti apstiprināja noteikumus „Maksas pakalpojumu izcenojumu noteikšanas metodika un apstiprināšanas kārtība”. Noteikumi satur detalizētu sniegto maksas pakalpojumu izcenojumu noteikšanas metodiku, norādot iespējamās izmaksu pozīcijas, veidu un to ieguves avotu konkrētam maksas
    pakalpojumam.
  • Pieņemts lēmums iesniegt Satiksmes ministrijā investīciju projekta „Kalna un Zaļās ielas seguma atjaunošanas un rotācijas apļa izbūves projektēšana, autoruzraudzība un būvuzraudzība” pieteikumu valsts budžeta aizdevuma saņemšanai.
  • Deputāti apstiprināja saistošos noteikumus Par pabalstu aizgādnībā esošo pilngadīgu personu aizgādņiem”, kuros noteikts finansiālā atbalsta apmērs personām, kuras bāriņtiesa ir iecēlusi par aizgādņiem.
  • Pamatojoties uz iesniegtajiem aprēķiniem, dome atbalstīja lēmumu izdarīt grozījumus noslēgtajā līgumā starp Bauskas novada pašvaldību un biedrību „Latvijas Sarkanais krusts”, nosakot samaksu 32,00 eiro par vienu dienu sociālās aprūpes iestādē (līdz šim 28,65 eiro).
  • Saskaņots Bauskas novada pašvaldības izglītības iestādes „Zālītes pamatskola” attīstības plāns 2024.-2026. gadam.
  • Deputāti pieņēma lēmumu noslēgt vienošanos ar SIA „LIDL Latvija” par tiesību piešķiršanu veikala ēkas jaunai būvniecībai Zaļā ielā 5, Bauskā, veicot projektēšanu un būvniecību Bauskas novada pašvaldības īpašumā esošajās zemes vienības daļās Vītolu, Upmalas un Zaļā ielā.
  • Tika atbalstīts SIA „Bauskas alus” lūgums pārtraukt uzsāktā lokālplānojuma izstrādi nekustamajā īpašumā „Imantas” Bauskā, Bauskas novadā.
  • Pieņemts lēmums pagarināt līgumu ar biedrību „Latvijas Sarkanais Krusts” par telpu Dzirnavu ielā 1, Iecavas pagastā nodošanu bezatlīdzības lietošanā Latvijas Sarkanā Krusta ikdienas darbības nodrošināšanai, kā mērķi norādot - Sabiedrības integrācijas fonda piešķirto atbalsta paku uzglabāšanai un izsniegšanai materiālās nenodrošinātības mazināšanai trūcīgajām, maznodrošinātajām un krīzes situācijā nonākušajām personām. Līdzīgs lēmums, norādot telpu izmantošanas mērķi, pieņemts arī par Latvijas Sarkanajam Krustam iznomātajām telpām Vecumnieku apvienībā.
  • Apstiprināti grozījumi lēmumā par projekta „Sociālā dienesta ēku vides pieejamības nodrošināšanas pasākumi Bauskas novadā”. Grozījumi nosaka, ka Bauskas novada pašvaldībai līdz 2026.gada 30.jūnijam jānodrošina vides pieejamība Bauskas novada Sociālā dienesta ēkai Rūpniecības ielā 7, Bauskā un Vecumnieku Sociālā dienesta ēkai Rīgas ielā 29 A, Vecumniekos. Līdz ar to tiek grozītas arī projekta kopējās izmaksas.
  • Deputāti pieņēma lēmumu izdarīt grozījumus iepriekš pieņemtā lēmumā nodot bez atlīdzības valsts īpašumā uz pašvaldības vārda zemesgrāmatā nostiprināto īpašumu Baldones ielā 65A, precizējot nekustamā īpašuma platību -0,4948ha,  Iecavā, lai tā īstenotu valsts pārvaldes funkciju – sabiedriskā kārtība un drošība, civilā aizsardzība un ugunsdrošība.
  • Pieņemts lēmums par rezerves fondā ieskaitīto zemes vienību atzīšanu par pašvaldībai piekrītošām, ierakstot tās zemesgrāmatā uz Bauskas novada pašvaldības vārda.
  • Deputāti pieņēma lēmumu nodot bez atlīdzības valsts īpašumā Satiksmes ministrijas personā Bauskas novada pašvaldībai piekrītošo nekustamo īpašumu „Rail Baltica dzelzceļa teritorija 5” Brunavas pagastā. Nekustamais īpašums nepieciešams valsts pārvaldes funkcijas transporta nozarē veikšanai.

UZZIŅAI:
Plašāka informācija par pieņemtajiem lēmumiem tuvāko dienu laikā tiks publicēta pašvaldības tīmekļvietnes jaunumu sadaļā, pašvaldības informatīvā izdevuma „Bauskas Novada Vēstnesis” aprīļa numurā un sociālo mediju profilos.

Nākamā kārtējā domes sēde plānota 2024. gada 25. aprīlī.