Bauskas novada dome

Bauskas novada domes 7. augusta ārkārtas sēdē izskatīti divi darba kārtības jautājumi.

Lai nodrošinātu pašvaldības 2023. gada budžeta sasaisti ar plānošanas dokumentiem un varētu pretendēt uz ārējā finansējuma, tostarp valsts budžeta līdzekļu piesaisti, jaunā redakcijā apstiprināts Attīstības programmas 2022.-2028. gadam Investīciju plāns.

Grozījumi Investīciju plānā veikti punktos par Pilsrundāles vidusskolas fasādes atjaunošanu, Bauskas pilskalna teritorijas labiekārtošanu, seguma maiņu Bauskas pilsētā Biržu ielas posmā no Dārza ielas līdz Biržu ielai 23, seguma maiņu Bauskas pilsētā Ceriņu ielas posmā no Dārza ielas līdz Biržu ielai. Grozījumi nepieciešami, jo, noslēdzoties iepirkumu procedūrai, precizētas plānoto darbu summas. Kopējo izmaksu precizējumi veikti arī investīciju projekta „Energoefektivitātes paaugstināšana sporta skolas „Dartija" ēkai 1. un.3. kārta” būvdarbiem.

2023. gada prioritārā investīciju projekta „Pilsrundāles vidusskolas fasādes atjaunošana” īstenošanai, deputāti nolēma ņemt ilgtermiņa aizņēmumu 382 014,14 EUR apmērā no Valsts kases ar tās noteikto procentu likmi uz 15 gadiem ar atlikto pamatsummas maksājumu līdz 2024. gada martam. Aizņēmuma atmaksa tiks garantēta ar pašvaldības budžetu. Nolemts pašvaldības 2023. gada budžetā paredzēt nepieciešamo līdzfinansējumu 67 414,26 EUR no budžeta programmā „Līdzfinansējums Eiropas Savienības fondu un citiem projektiem” plānotajiem līdzekļiem, veicot attiecīgus grozījumus 2023. gada pašvaldības budžetā.

Pilsrundāles vidusskolas ēkas ventilējamās fasādes un apmestās fasādes vizuālais un tehniskais stāvoklis ir neapmierinošs, apdraudot skolēnu, skolotāju, kā arī citu apmeklētāju piekļūšanu ēkai. Laika gaitā atmosfēras nokrišņu ietekmē un citu ekspluatācijās laikā radušos bojājumu rezultātā ir izveidojušies bojājumi apmestās un ventilējamās fasādes daļās - fasādes plāksnes drūp un atdalās no stiprinājumiem.

Investīciju projekta „Pilsrundāles vidusskolas fasādes atjaunošana” ietvaros paredzēts veikt ēkas apmestās fasādes bojājumu labošanu un fasādes krāsošanu 550 m2 platībā, kā arī ventilējamās fasādes daļas atjaunošanu ar jaunām šķiedru cementa plāksnēm 2335 m2 platībā.