Bauskas novada svētki Pašvaldība
karogi

Bauskas novada svētku „Zem zelta ozola zariem” ietvaros 2023. gada 13. maijā Bauskas rātsnamā notiks starptautiskās sadraudzības pašvaldību delegāciju svinīgā tikšanās. Pasākuma ietvaros tiks atjaunoti starptautiskās sadarbības un sadraudzības līgumi  ar Ripinas (Polija) un Hedemoras (Zviedrija) pašvaldību.

Šogad Bauskas novada svētku galvenais vadmotīvs Nāc, kāp augstu Lielupes krastā, klausies un skaties – ieraugi seno un jauno Zemgali! ir  balstīts kultūrvēsturiskā mantojuma vērtībās – to izpētē un saglabāšanā.  Sadraudzības pašvaldību koppasākuma ietvaros pašvaldība aicinājusi Pasvales (Lietuva) un Udžate-Trevano (Itālija) pašvaldību dalīties savā pieredzē par to, kā vietējās tradīcijas un kultūrvēsturiskais mantojums tiek popularizēts pašvaldības organizētajos svētkos un pasākumos.

Par pozitīvo pieredzi un sadarbības stiprināšanu starptautiskajā tūrisma sadarbības projektā „Iepazīsti kaimiņus Zemgalē” stāstīs TIC vadītāja Inese Turkupole-Zilpure.

Svinīgo tikšanos kuplinās Bauskas novada mūziķu Līgas Eglītes (klavieres) un Māras Lagzdiņas muzikālais sniegums.

Sadraudzības pašvaldību delegāciju pārstāvji ne tikai skatīs svētku norises Mežotnes pilskalnā, bet arī dosies iepazīt citas novada kultūrvietas un objektus Iecavā, Vecumniekos un Rundālē.

Bauskas novada pašvaldības ielūgumam ir atsaukušās Hašuri (Gruzija), Pehja-Pernumā (Igaunija), Udžate-Trevano (Itālija), Biržu, Pakrojas, Pasvales, Radvilišķu un Jonišķu pašvaldība (Lietuva), Ripina (Polija), Malina (Ukraina) un Hedemora (Zviedrija).