Der zināt
Par Latvijas Jauniešu galvaspilsētu 2023 kļuva Bauskas novada pašvaldība

2022. gada 12. augustā, jauniešu festivālā “Kopums” paziņoja Izglītības un zinātnes ministrijas organizētā konkursa “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta” uzvarētājus, par Latvijas Jauniešu galvaspilsētu 2023 kļuva Bauskas novada pašvaldība.

Bauskas novada pašvaldība saņēma goda plāksni ar uzrakstu "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2023" un ceļojošo kausu no 2020. gada uzvarētājiem - Ventspils pilsētas pašvaldības. Konkursa uzvarētāju noteica žūrijas komisija, ņemot vērā arī publiskās balsošanas rezultātus.

Bauskas novada pašvaldības pieteikumā norādīts: “Mēs nevēlamies stacionāras telpas, kur gaidīt jauniešus, mēs vēlamies rīkoties proaktīvi un sasniegt viņus paši, un cenšamies organizēt pasākumus pēc iespējas tuvāk jauniešiem.”

Konkursa pieteikumā pašvaldība arī iesniedza detalizētu pasākumu plānu notikumiem 2023. gadā, paredzot gan daudzveidīgus pasākumus jauniešiem – kampaņas, izaugsmes treniņus, festivālus, Latvijas jauniešu organizāciju sporta spēles u.c., gan pieredzes apmaiņas seminārus jaunatnes darbiniekiem.

Šajā gadā par titulu cīnījās 3 pašvaldības – Bauskas novada pašvaldība, Cēsu novada pašvaldība un pirmās Latvijas Jauniešu galvaspilsētas titula ieguvēja - Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Konkurss norisinās sesto reizi un tā mērķis ir popularizēt darbu ar jaunatni pašvaldību vidū, veicināt pašvaldību sadarbību un pieredzes apmaiņu jaunatnes jomā, kā arī paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu un jaunatnes organizāciju prestižu.

Bauskas novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa