Sabiedrība Iecava
Iecavas pasta nodaļa

Iecavas apvienības pārvalde ir saņēmusi VAS Latvijas Pasts atbildi uz iecavnieku lūgumu pagarināt Iecavas pasta nodaļas darbalaiku.

Iecavas pasta nodaļa Rīgas ielā 27 oktobrī strādāja testa režīmā no plkst. 7.00 līdz 16.00. Iecavas iedzīvotāji parakstījās par lūgumu vismaz vienu dienu nedēļā pasta nodaļas darbalaiku noteikt līdz plkst. 19.00, lai arī strādājošajiem iecavniekiem būtu iespēja saņemt gan pasta sūtījumus, gan ierakstītās vēstules. Tāpēc Iecavas apvienības pārvalde vērsās pie VAS Latvijas Pasts un lūdza izskatīt iespēju par iedzīvotāju vajadzībām atbilstoša darbalaika noteikšanu.

Atbild Latvijas pasta valdes priekšsēdētāja B. Krauze-Čebotare: „Pateicamies par Jūsu vēstuli, kā arī izprotam Iecavas apvienības pārvaldes lūgumu pagarināt Iecavas nodaļas darba laiku par vienu stundu vismaz vienu dienu nedēļā.

Latvijas Pasts, uzklausot iedzīvotāju ierosinājumus, vienlaikus apzinās nepieciešamību sniegt kvalitatīvus pakalpojumus atbilstoši pieprasījumam, kā arī ievērot saimnieciski atbildīga uzņēmuma principus un Latvijas sabiedrības intereses. Pēdējā gada laikā apmeklētība Iecavas pasta nodaļā ir būtiski mazinājusies, tāpēc pieņēmām lēmumu par Iecavas pasta nodaļas darbalaika izmaiņām. No š.g. 2. oktobra aicinām mūsu klientus apmeklēt pasta nodaļu darbadienās no plkst. 07.00-16.00. Minētais lēmums ir balstīts uz rūpīgi veiktu apmeklētāju un pasta pakalpojumu darījumu skaita analīzi, kuras ietvaros secinājām, ka, tuvojoties darba dienas izskaņai, pieprasījums pēc pasta nodaļas pakalpojumiem ir viszemākais. Iecavas pasta nodaļu pēdējā darba stundā apmeklēja vidēji 1-2 klienti vai neapmeklēja vispār

Šobrīd Latvijas Pasts nerod iespēju pagarināt Iecavas nodaļas darbalaiku, taču apzinās klientu vēlmi un nepieciešamību izmantot Latvijas Pasta pakalpojumus arī ārpus pasta nodaļas darbalaika, tāpēc Latvijas Pasts nepārtraukti turpina pilnveidot pakalpojumus un nodrošināt tos klientiem ērtos veidos – pasta pakalpojumi klienta dzīvesvietā, pakomātu pakalpojumi, VISA maksājumu debetkartes pakalpojumi un citi.

Mūsu pieredze rāda, ka klienti labprāt izmanto pastnieka sniegtos pasta pakalpojumus dzīvesvietā, jo tie ir izdevīgi, droši un ērti. Turklāt šāda pakalpojumu sniegšana ir īpaši piemērota un draudzīga senioriem, kam ir grūtības nokļūt līdz pasta pakalpojumu sniegšanas vietai ārpus viņa dzīvesvietas. Iecavas iedzīvotājiem šobrīd ir iespēja pieteikt sūtījumu ar piegādi mājās par maksu 4,99 eiro. Kad pastnieks ir ieradies dzīvesvietā, lai piegādātu sūtījumu, klients var izmantot arī citus pasta pakalpojumus savā dzīvesvietā. Šo un pārējos pasta pakalpojumus klienta dzīvesvietā iespējams saņemt, iepriekš sazinoties ar Latvijas Pasta Klientu centru pa tālruni: +371 27008001 vai +371 67008001.

Atbilstoši mūsdienu tendencēm iedzīvotāji sūtījumu saņemšanai arvien biežāk izmanto tieši pakomātu pakalpojumus. Sekojot klientu paradumu maiņai, Latvijas Pasts visā teritorijā ir izvietojis 220 pakomātu. Veicinot pasta pakalpojumu pieejamību vēl plašākam klientu lokam arī reģionos, Latvijas Pasts 2024. gadā plāno izvietot vēl 200 jaunu pakomātu. Esam gandarīti paziņot, ka šogad Latvijas Pasts ir uzstādījis pakomātu arī Iecavas pagastā. Rīgas ielā 27,Iecava ,Bauskas nov.

Tāpat sabiedrībā pieaug nepieciešamība pēc bezskaidras naudas norēķiniem, kā arī iespējām veikt maksājumus un pirkumus internetā. Pasta norēķinu sistēmas (PNS) konts ļauj saņemt algu, pensiju, pabalstus un citus maksājumus, veikt pārskaitījumus uz juridisku un privātpersonu kontiem pasta nodaļās, kā arī kredītiestādēs Latvijā un ārvalstīs, iemaksāt un izņemt no sava konta skaidru naudu, apmaksāt rēķinus par īres, komunālajiem un citiem pakalpojumiem. Līdz šim Pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontu varēja izmantot tikai operācijām pasta nodaļā, taču šobrīd Latvijas Pasts piedāvā arī VISA maksājumu debetkarti. Ar šo karti, kas ir saistīta ar PNS kontu, var maksāt tirdzniecības vietās un iepirkties internetā, kā arī izņemt naudu gan pasta nodaļā, gan jebkurā bankomātā, arī Swedbank bankomātā, kas atrodas Iecavas pagastā Rīgas ielā 27. Turklāt piedāvājam mobilās lietotnes Latvijas Pasts Pay iespējas.

Vairāk informācijas par Latvijas Pasta VISA karti mūsu mājaslapā.''