Bauskas novads
Zemgales reģionālā pensionāru konference

Gatavojoties Latvijas pensionāru federācijas (LPF) kongresam, kas plānots 27.maijā, Bauskas Kultūras centrā notika LPF Zemgales reģionālā konference, kuru organizēja LPF valdes priekšsēdētāja vietniece Dzintra Žilde un Bauskas novada pašvaldība.

Bauskā tikās seniori no Jelgavas, Tukuma, Aizkraukles, Bauskas u.c. Zemgales novadiem kopumā pulcinot ap 50 dalībnieku.

Konferenci atklāja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, sveicot visus Bauskas novadā un uzsverot, ka senioru aktivitāšu nozīme ikvienā pašvaldībā ir svarīga. „Pagastos, kur seniori aktīvi darbojas dažādās amatierkopās, pulciņos un kolektīvos, arī visu senioru dzīve ir košāka un piesātinātāka,” atzina A.Okmanis. Viņš uzsvēra, ka svarīgas ir senioru aktivitātes dažādos sociālpolitiskajos procesos, iestājoties par svarīgo veselības aprūpē, pensiju jautājumos, tas ir svarīgi arī darbspējas vecumā esošajiem.

Daudzpusīgu prezentāciju bija sagatavojusi Bauskas Sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska, iepazīstinot konferences dalībniekus ar sociālo atbalsta iespējām senioriem Bauskas novadā.

Aktuāli par pensijām, mājokļa politiku un veselības aprūpi

Konferencē par aktualitātēm pensiju jomā stāstīja un atbildēja uz jautājumiem Labklājības ministrijas Sociālās apdrošināšanas departamenta vecākā eksperte Dace Trušinska. Viņa informēja, ka valstī kopumā ir 433 000 pensionāru, vidējās pensijas apjoms 528 eiro. Visstraujāk augošā grupa ir pensionāri, kas saņem pensiju 500-1000 eiro apmērā. Pieaug arī grupa, kas saņem minimālo pensiju. Lai saņemtu minimālo vecuma pensiju, nepieciešams 15 gadu darba stāžs.

Šajā gadā pensiju indeksācija notiks oktobrī.

Par mājokļu pabalstu stāstīja Sociālā darba un sociālās palīdzības politikas departamenta direktore Ilze Skrodele- Dubrovska. Izvērtējot mājsaimniecības materiālo situāciju, valsts nodrošina garantēto minimālo ienākumu un mājokļa pabalstu, kad tiek sniegts atbalsts īres maksas, komunālo un telekomunikāciju maksājumu norēķiniem.

Par jaunumiem veselības aprūpes jomā stāstīja Nacionālā veselības dienesta Zemgales reģionālās nodaļas vadītājs Vainars Klovs. Viņš iepazīstināja ar valsts programmas papildinājumiem onkoloģijas pacientu valsts kvotu izmeklējumiem, par jaunieviesto „dzelteno koridoru”, kas nosaka priekšrocības onkoloģijas pacientiem, kuriem ir slimības remisija.

Konferences dalībnieki izvirzīja pretendentus LPF valdei. No Zemgales reģiona tie būs Ilga Ušaka (Skrīveri), Inta Savicka (Jelgavas novads), Dzintra Žilde (Koknese), Kārlis Ķergalvis (Jaunpils novads).

Bauskas seniori demonstrē savas prasmes

Pasākuma dalībniekus priecēja senioru deju kopas „Vēlreiz” un senioru kora „Sarma” emocionālais sniegums.

Pašvaldība pateicas Bauskas novada senioriem, kas palīdzēja sarūpēt un iekārtot radošo darbu izstādi. Tā pārsteidza ar ideju daudzveidību un oriģinālu izpildījumu. Paldies, seniorēm Rutai Klemmei un Veltai Upītei par iesaistīšanos konferences organizēšanas procesā.

Radošos darbus izstādei piedāvāja: Evija Dumbre (Dāviņi), Marina Žukauskiene, Jeļena Kuzmenko, Inta Jurēvica (Bērstele), Rudīte Gustiņa (Rundāle), Irēna Purvišķe (Bauska), Helēna Jefremova, Valērija Avota, Helēna Rūtena, Anita Latviete, Ligita Malnača, Marita Bluse, Maija Daugule (Iecava), Liesma Loča, Anna Burkāne (Valle), Brigita Krauze, Anita Piebalga, Skaidrīte Fiļiminova (Bārbele), Malda Balode, Anna Grundmane (Kurmene), Ženija Pelūde, Rodžers un Valerija Heizeldeni (Stelpe), Vija Ozola, Skaidrīte Liniņa, Valentīna  Radziņa (Misa).