Bauskas novada pašvaldība Sabiedrība
100 eur

Pašvaldība valsts svētku mēnesī Bauskas novadā deklarētajām politiski represētajām personām izmaksās 100 eiro naudas pabalstu. Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sniegtajiem datiem, Bauskas novadā ir 257 šādas personas.

Saistošajos noteikumos „Bauskas novada pašvaldības brīvprātīgās iniciatīvas pabalsti” noteikts, ka pabalsts tiek piešķirts vienu reizi kalendārajā gadā - no 5. novembra līdz 30. novembrim bez personas iesnieguma.

Katrā apvienības pārvaldē ir nelielas atšķirības, kā pabalsts līdz saņēmējiem nonāk, jo saglabātas līdz administratīvi teritoriālajai reformai iedibinātās iestrādes. Pabalsts tiek nogādāts saņēmējam personīgi, pārskaitīts uz kredītiestādes kontu vai izmaksāts kasē.

Bauskas apvienības pārvaldes teritorijā ir 141 politiski represētā persona. Sociālais dienests ir atbildīgs par pabalsta piešķiršanas kārtību, kā arī personu loku, kurām ir tiesības to saņemt, savukārt Bauskas novada apvienības pārvaldes atbildīgā persona gādās, lai pabalsts nonāk līdz saņēmējiem. Ņemot vērā iepriekšējo gadu izmaksas kārtību un Sociālajam dienestam pieejamo informāciju, politiski represētās personas tiks personiski apzinātas, lai precizētu informāciju par naudas pabalsta saņemšanas iespējām un vēlmēm.

Rundāles apvienības pārvaldes teritorijā ir 22 politiski represētie iedzīvotāji; sociālie darbinieki pie katra dosies individuāli un sveiks dzīvesvietā. Iepriekš šīm personām tika piedāvāta iespēja pabalstu pārskaitīt uz bankas kontu vai izmaksāt kasē, taču iedzīvotāji šo iespēju nelabprāt atbalstīja, skaidro Kristīne Brūvele, Bauskas novada Sociālā dienesta Rundāles struktūrvienības vadītāja.

Iecavas apvienības pārvaldes teritorijā ir 41 represētā persona. Vairums pabalstu saņems ar pārskaitījumu uz norādīto bankas kontu, bet pārējie izteikuši vēlmi pabalstu saņemt pārvaldes kasē. Ja kāda politiski represētā  persona vēlas pabalstu saņemt citādi nekā iepriekšējā gadā, lūgums sazināties ar Bauskas novada Sociālā dienesta Iecavas struktūrvienību pa tālr. +371 63942241, +371 63942240.

Vecumnieku apvienības pārvaldes teritorijā ir 53 politiski represētās personas (Bārbelē – 6; Kurmenē – 1; Skaistkalnē – 9; Stelpē – 4; Vallē – 11; Vecumniekos – 22). Sociālā dienesta Vecumnieku struktūrvienības sagatavotais saraksts tiks iesniegts pārvaldes vadītājai, kura organizēs pabalsta izmaksu sadarbībā ar pagastu nodaļu vadītājiem un grāmatvežiem. Pārvaldē vēsturiski ir saglabājušies dati, kuras personas vēlas saņemt pabalstu ar pārskaitījumu uz bankas kontu. Lielākoties tie ir Vecumnieku pagastā dzīvojošie. Pārējie pabalstu saņems personīgi, skaidro Vecumnieku apvienības pārvaldes vadītāja Dace Šileika.