Der zināt

Atklāta pieteikšanās „Prāta Spēles” Vislatvijas erudīcijas čempionātam „Latvijas kauss 2023”. Pirmā erudīcijas spēle 20. janvārī norisināsies plkst. 18:00 Alūksnē. Spēļu turnīrs ilgs visa gada garumā un noritēs visos Latvijas reģionos.

Savu dalību aicināts pieteikt ikviens Latvijas iedzīvotājs, sekojot trīs vienkāršiem soļiem:

 1. Izveido komandu līdz 6 cilvēkiem;
 2. Reģistrē dalību info@prataspeles.lv vai www.prataspeles.lv;
 3. Cīnies par erudītākās komandas titulu un balvām!

Šī ir unikāla iespēja ikvienam interesentam bez maksas piedalīties Valsts mēroga erudīcijas pasākumā, kas jau tradicionāli tiks aizsākts Alūksnē. Erudīcijas čempionātu rīko biedrība „Prāta Spēles”.

„Latvijas kauss 2023” ir izklaidējošs erudīcijas spēļu turnīrs, kas norisinās dažādās Latvijas lielākās un mazākās apdzīvotās vietās visa gada garumā. Izzinošās komandu spēles norisi nosaka spēles dalībnieki, kuri spēles laikā nosaka, kādas tēmas tiks spēlētas. Komandas spēks ir daudzveidībā, un pat bērns var būt zinošākais noteiktos jautājumos, kas nozīmē, ka spēle var būt no viegli izklaidējošas līdz sarežģītai, un pat vislielākajam erudītam var nākties aizdomāties. 

Uz šo pasākumu tiek aicināts ikviens kopā ar ģimeni, draugiem vai kolēģiem – katram komandas dalībniekam būs iespēja kopā ar saviem komandas biedriem pārbaudīt savas zināšanas, kā arī uzzināt daudz ko jaunu. Pozitīvas emocijas un balvas labākajiem garantētas. No katras spēles 1. – 5. vieta iekļūst reģionālajā pusfinālā, kurā katrai komandai būs iespēja cīnīties par iekļūšanu finālā. Fināla galvenā balva ir „Prāta Spēles” Latvijas ceļojošais kauss, kas līdz nākamajam erudīcijas čempionātam nokļūs uzvarētāja komandas pārstāvētajā pašvaldībā, un kalpos kā lepnuma simbols tam, ka tieši šīs pašvaldības pārstāvji atzīti kā erudītākie, zinošākie. Iepriekšējā erudīcijas čempionāta uzvarētāji ir komanda „Stende 2”, kas pārstāvēja Tukuma novada pašvaldību.

Par godu Latvijas simtgades svinībām biedrība „Prāta Spēles” kopā ar Latvijas Simtgades biroju un Latvijas pašvaldību savienību 2018. gadā uzsāka unikālu projektu ar erudīcijas spēļu sēriju visā Latvijā „PRĀTA SPĒLES: SIMTGADES KAUSS”. Kopš šī projekta sākuma spēles aizvadītas vairāk nekā 40 apdzīvotās vietās, iesaistot vairāk nekā 320 komandas un 2000 dalībniekus.

 „Prāta Spēles” komanda ir pārliecināta, ka ir ļoti svarīgi erudīcijas pasākumu kontekstā uzrunāt iespējami plašu sabiedrības daļu mūsdienīgā un interaktīvā veidā, saliedējot visa vecuma cilvēkus, sniedzot iespēju pārbaudīt un paplašināt savas zināšanas. Projekta mērķis ir erudīcijas spēļu sēriju rezultātā veicināt Latvijā dzīvojošo cilvēku pašiniciatīvu, attīstīt spriestspēju un analītisko domāšanu, kā arī noskaidrot erudītāko „Prāta Spēles” Latvijas ceļojošā kausa komandu. 

Tuvākās spēles:

 • 20.01. plkst. 18:00 - ALŪKSNE (Alūksnes novada Kultūras centrs);
 • 21.01. plkst. 18:00 - JAUNPIEBALGA (Jaunpiebalgas Kultūras nams);
 • 28.01. plkst. 18:00 - BAUSKA (Bauskas Kultūras centrs);
 • 11.02. plkst. 12:00 - RĪGA, AKROPOLE ALFA (Akropole Alfa);
 • 18.02. plkst. 12:00 - JAUNOLAINE (Jaunolaines Kultūras Nams);
 • 25.02. plkst. 12:00 - LIMBAŽI (Limbažu Kultūras nams);
 • 04.03. plkst. 12:00 - RĪGA, AKROPOLE RĪGA (Akropole Rīga);
 • 11.03. plkst. 12:00 - KURMENE (Kurmenes Tautas Nams;
 • 17.03. plkst. 18:00 - LIELVĀRDE (Lielvārdes kultūras nams);
 • 18.03. plkst. 12:00 - DOBELE (Dobeles pilsētas kultūras nams);
 • 25.03. plkst. 12:00 - ENGURE (Engure, Latvia, Engures kultūras nams);
 • 31.03. plkst. 18:00 - IKŠĶILE (Ikšķiles tautas nams).

Kopējais spēļu skaits ir krietni lielāks, informācija un saraksts tiks papildināta un var mainīties! Tādēļ aicinām sekot līdzi informācijai www.prataspeles.lv, mūsu Facebook lapā – Prāta Spēles Latvijas Kauss.

Pieteikties spēlei var, rakstot uz info@prataspeles.lv, kā arī www.prataspeles.lv

Jāņem vērā, ka komandu skaits katrā spēlē ir ierobežots!

Informāciju sagatavoja:

Biedrība „Prāta Spēles”