Jaunums
Projektu konkursa „Mēs savam novadam 2021” ietvaros tiks īstenoti vienpadsmit projekti

Bauskas novada pašvaldība jau sesto gadu pēc kārtas organizē projektu konkursu „Mēs savam novadam”, kurā iedzīvotājiem ar savu iniciatīvu un darbu ir iespēja īstenot dažādas projektu idejas. Šogad iedzīvotāju iniciatīva bija ļoti liela un tika iesniegti 18 projekta pieteikumi.

Projekta konkursa atbalstāmās ieceres nosaka iedzīvotāju balsojums un komisijas vērtējums. Iesniegto projektu kopvērtējumā ar Bauskas novada domes deputātu lēmumu šogad tika atbalstītas tikai 11 projektu idejas, ņemot vērā to, ka šogad kopējā prasītā atbalstāmā summa pārsniedza pašvaldības šim mērķim paredzēto finansējumu 10 000 EUR apmērā.

Sakām lielu paldies visiem projekta iesniedzējiem! Projektu vadītājiem, kas finansējumu šogad nesaņēma, vēlam nerimstošu enerģiju un neatlaidību, atrodot iespēju realizēt savas projektu ieceres Bauskas novadā.

Projektu konkursa "Mēs savam novadam 2021" atbalstīto projektu saraksts

Nr.p.k.

Projekta īstenošanas vieta

Projekta nosaukums

Iesniedzējs

Projekta mērķis

Projekta vadītājs

1.

Vecsaules pagasts

“Medniekmuiža” sildies un baudi

Biedrība “Vecsaules pagasta mednieku klubs”

Ierīkot vietu, kur kopīgi pavadīt laiku un baudīt atpūtu pie dabas.

Ivars Brazauskis

2.

Bauskas novads

Dambretes atgriešanās

Biedrība “Bauskas prātnieks”

Atsākt klātienes sacensības dambretē, iesaistot šajā sporta veidā bērnus un arī pieaugušos, kā arī ļaut izjust spēlētprieku tiem, kam klātienes sacensības pēdējā gada laikā bija liegtas, tādā veidā veicinot vienotības sajūtu visā novada teritorijā.

Uldis Varnevičs

3.

Gailīšu pagasts

Velo parka izveidošana Gailīšu pagasta Uzvaras ciemā

Biedrība “Sadarbības tilts”

Projekta mērķis ir uzbūvēt Bauskas novadā PIRMO velo parku visu vecumu un līmeņu velo, skrituļslidu un skeitborda cienītājiem, lai dažādotu brīvā laika pavadīšanas iespējas, veicinātu aktīvu dzīvesveidu, samazinātu laiku, ko jaunieši pavada pie ekrāniem un sāktu veidot Uzvaru par velobraucējiem draudzīgāko ciematu Latvijā.

Irēna Kalniņa

4.

Bauska

Medijpratības nodarbības “Tīrs saturs virtuālajā vidē!”

Biedrība “Laiks jauniešiem”

Medijpratības nodarbību īstenošanā informēt sabiedrību par dezinformācijas draudiem, viltus ziņu izplatību, naida runas un viedokļa atšķirību.

Kaspars Kalējs

5.

Mazo satiksmes dalībnieku ĀBECĪTE

Biedrība “Dzirnupīte”

Ceļu satiksmes mācību laukuma izveide bērniem Bauskas novada pirmsskolas izglītības iestādes „Pasaulīte” teritorijā ar idejas moto “Esi braucējs, Esi drošs!”

Inga Undzenko

6.

Brunavas pagasts

Apdzīvotu vietu publiskās infrastruktūras atjaunošana

Biedrība “Dzīvotprieks Bauskas novada pierobežā”

Atjaunot bērnu rotaļu laukuma aprīkojumu daudzdzīvokļu mājas “Ķirši” pagalmā, uzstādot koka pilsētiņu ar tornīti un slīdkalniņu, lai nodrošinātu iespēju bērniem droši un aktīvi pavadīt savu brīvo laiku.

Līga Kondore

7.

Mežotne

Airējot uz priekšu

Biedrība “Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija”

Veicināt socializēšanos un drošu attiecību veidošanu ārpusģimenes aprūpē augošo vienaudžu vidū, veicināt viņu fiziskās aktivitātes, stiprināt pusaudžu spēju un pārliecību strādāt komandā un attīstīt prasmes patstāvīgas dzīves uzsākšanai.

Gunita Ūdre

8.

Bauska un Bauskas novads

Interaktīvā grāmata ‘Krieviņu novada noslēpumi’ un krieviņu kultūrvēstures videokurss.

Biedrība “BM studio”

Sadarbībā ar Igaunijas, Krievijas votu pārstāvjiem, Latvijas vēsturniekiem un etnogrāfiem izveidot videokursu par votu un krieviņu vēsturi, tradīcijām, ticējumiem, kulinārijas priekšnesumiem, votu-krieviņu valodas īsu kursu, mūziku, un daudz ko citu.

Dmitrijs Ščegoļevs

9.

SKAŅSĒTA

Biedrība “Bauskai un mūzikai”

Lai attīstītu, pilnveidotu, dažādotu un papildinātu Bauskas pilsētvidi ar interaktīviem vides objektiem, akcentējot mākslas un kultūras nozīmi, Bauskas un novada bagātā un daudzveidīgā vēsturiskā mantojuma dažādību, biedrība vēlas izveidot viesiem pieejamu vides objektu “Skaņsēta”.

Diāna Siliņa

10.

Mežotne

Cepļa laipa Lielupē

Biedrība “Mākslas CEPLIS”

Sakārtot Lielupes krasta infrastruktūru Ceplī, nodrošinot drošu vidi Cepļa iedzīvotājiem un tūristiem.

Gita Straustiņa

11.

Bauska

Bērnu rotaļu laukuma izveide “EJAM ĀRĀ”

Nodibinājums “DARĪT UN DARBOTIES”

Izveidot dažāda vecuma bērniem drošu, interesantu un funkcionālu bērnu rotaļu laukumu Pilskalna ielas daudzdzīvokļu mājas Nr.51 un Upmalas ielas daudzdzīvokļu mājas Nr.4 pagalmā, kuru iespējams apmeklēt ikvienam bērnam.

Liene Rotberga

Vēlam veiksmi projektu īstenošanā!